Google знає мого покійного дідуся, який ніколи не був в Інтернеті

Інтернет-компанії, такі, як Google і Facebook, володіють величезними масивами інформації про кожного з нас.

Інтернет-гіганти, такі, як Google і Facebook, придумують нові способи отримати конфіденційну інформацію своїх користувачів. Твердження «Великий Брат стежить за тобою» стає все більш актуальним. У цьому на власному досвіді переконався дизайнер Джо Тоскано, який виявив, що Google знає про нього набагато більше, ніж могло здатися, — пише Forbes.

Все пам’ятає

Кілька останніх місяців Google домагався від Тоскано авторизації через його власне вікно, вимагаючи все нових і нових додаткових даних. Це стурбувало дизайнера, і він вирішив дізнатися, яку інформацію ми передаємо компанії за замовчуванням.

Першим його кроком було натискання на кнопку «Управління …» в нижній частині вікна облікових даних Google. Він виявив, що Google дуже добре стежить за користувачами. На сторінці виявився список «Збережених паролів», а також список «Ніколи не збережених» паролів.

Автор зазначає, що ніколи не просив Google створювати і зберігати список веб-сайтів, на які він заходив без збереження пароля. Побачивши це, він вирішив заглибитися в консоль даних, щоб дізнатися, що ще Google зберігає такого, чого йому ніколи не довіряли.

Все бачить

Наступним кроком автора була панель «адреси». Він думав, що побачить список адрес сайтів, на яких бував, або адреси, за якими він жив, коли подорожував. Однак він натрапив на адреси, які «були безпосередньо пов’язані зі мною і які я чітко ввів в браузер в той чи інший момент з різних причин». Крім того, там були інші відомості, які Тоскано ніяк не очікував побачити.

«По-перше, є всі дані моєї мами. Це було цікаво. Може бути, це було в моїй контактної інформації, що зберігається десь на моєму телефоні? Може бути, це вичитали з електронного листа або покупки, яку я десь зробив? Я впевнений, що було б неважко пов’язати мою маму зі мною на основі моєї інтернет-активності. Так що, хоча це було цікаво, я не був дуже стурбований», — пише він.

Здрастуй, бабуля!  

Знайшлися і більш тривожні одкровення про те, що Google знає про нас все. Виявляється, у компанії є інформація, що зв’язує його з його бабусею по лінії батька, «яка жива і здорова, але ніколи не мала інтернету», і дідусем з боку мами, який помер в березні 2019 року і теж ніколи не мав інтернету.

Це стурбувало автора з кількох причин, зокрема тому, що ніхто з них ніколи не заходив в інтернет і не мав до нього доступу вдома. Крім того, Google знав їхні точні адреси і повні імена. Деякі особисті дані, відомі Google, про своїх родичів не знав навіть їхній онук. Тоді він вирішив дізнатися, звідки Google міг отримати доступ до цієї інформації і як пов’язав її з ним.

Як дізналися?  

Найпростіша і очевидна відповідь – автор десь вніс інформацію дідуся в інтернеті. Але він не робив цього, і навіть не знав, як дідуся по батькові. А Google знав.

Інший варіант: автор використовував інформацію дідуся в якості секретної фрази-пароля. Але і цього він не робив. Навіть відповідаючи на питання «Як дівоче прізвище вашої матері?», він ніколи не вписував повне ім’я дідуся. І не давав нікому його точної адреси. Навіть в телефоні Тоскано не було ніякої інформації про діда.

Не ділилися цими даними і батьки Тоскано, і інші його родичі. Єдиний можливий варіант – дідусь сам десь вказував свої особисті дані, а потім їх продали Google. І все-одно це не пояснює, як дані дідуся зв’язали з особистістю автора.

«Це здається малоймовірним і може означати, що Google створює якийсь родовід для кожного за даними, які вони зібрали в усьому світі. Можливо. Але я хотів би сподіватися, що це не так», — додає Тоскано.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий