Гривня зміцнюється, а ціни ростуть: чому це відбувається?

Грошовий парадокс: в убогому споживчому наборі низьких цін на продукти не буде, популярні товари дорожчатимуть.

Не варто очікувати, що зміцнення курсу гривні до долара призведе до зниження цін. Проте тепер виникає питання: якщо гривня міцніє, то чому зростають ціни, чому пересічні українці не відчують цього на своїх гаманцях?

Але, глава Комітету економістів України Андрій Новак на прес-конференції пояснив, чому громадяни України до сих пір не відчувають зниження цін, про яке вже три місяці доповідає офіційна статистика.

Отже, ситуацію, коли при зміцненні гривні ростуть ціни, експерт пояснює тим, що споживчий набір товарів і послуг, якими користуються більшість українців, дуже обмежений. В основному, він завжди включає в себе продукти харчування, послуги транспорту і зв’язку, а також ліки кому потрібно.

А от офіційна статистика враховує у зниження цін і нерухомість, і побутову техніку, і ціни на всі без винятку товари.

«А в цьому убогому споживчому наборі ціни ростуть. Адже в ньому ростуть в ціні такі обов’язкові елементи собівартості, як енергоресурси і логістика. Тому, при загальній офіційній дефляції, більшість позицій популярних товарів дорожчає», — повідомив Новак.

Нагадаємо, в Україні 31 травня за один долар США давали 26,87 грн, а вже через три місяці гривня зміцнилася на 10%, до 24,2 грн за долар, подібне спостерігається і по відношенню до інших валют. Однак, чомусь ціни не знижуються, а тільки ростуть. Експерти пов’язують це з тим, що торговці здійснювали закупівлі кілька місяців тому і вони не можуть продавати товари за зниженими цінами.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий