Грошей немає: на обіцяне підвищення зарплат вчителям треба 45 млрд

Виявляється, що підвищення зарплат затвердив попередній уряд, а нинішній тепер думає, як і де знайти ці кошти

Для підвищення зарплат вчителям необхідно 45 млрд грн, але джерел цих грошей немає. Про це розповіла міністр освіти Анна Новосад.

Вона зазначила, що постанова уряду про підвищення зарплат вчителям від 20 до 70%, прийняте 10 липня 2019 року, вимагає великих додаткових витрат з держбюджету.

«Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуться », — заявила Новосад в інтерв’ю Українській правді.

За її словами, було окреме рішення про зарплати, яке вимагає великих додаткових витрат з державного бюджету.

«Для нас точно буде пріоритетом підвищення соціального статусу і зарплат педагогів. Ми будемо дотримуватися положень Закону «Про освіту», де чітко вказано, що до 2025 року повинні вийти на чотири прожиткові мінімуми найменшого посадового окладу педагога », — сказала міністр.

Вона також додала, що підвищення зарплат затвердив попередній уряд, а нинішнє думає, як і де знайти ці кошти. За інформацією Мінфіну, на це необхідно додаткових майже 45 млрд грн.

«Для нашої економіки, це гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у кого-то їх забрати і віддати сюди. Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють. Працюємо з Мінфіном, з прем’єром, щоб підвищити зарплати педагогам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити », — підсумувала Новосад.

Як повідомляв RabinovichTV , пристрасті навколо «безграмотного» міністра освіти Ганни Новосад не вщухають: на цей раз вона порівняла свою зарплату з окладом тракториста, виявилося, що вона отримує менше. І це послужило «двигуном» нового вектора реформи освіти — зміцнення і розвиток системи ПТУ, на противагу отримання «корочки».

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий