Хто може стати новим главою Інституту нацпам’яті замість В’ятровича

Після відставки скандального Володимира В’ятровича, який керував Інститутом національної пам’яті п’ять років, на посаду глави відомства оголосили конкурс. За посаду боротиметься 12 осіб.

Наприкінці вересня уряд оголосив конкурс на заміщення посади глави Інституту нацпам’яті. 4 листопада оприлюднили список кандидатів, які претендують на цю посаду. Показовим став той факт, що серед вимог до кандидата не було жодної згадки про те, що людина повинна мати відношення до історії або відповідну освіту. При цьому кандидати повинні мати досвід роботи на державній посаді або у сфері відродження та збереження національної пам’яті. Майбутній глава Інституту нацпам’яті буде отримувати оклад в розмірі 24 тис. гривень, а також різні доплати.

Список кандидатів

Серед кандидатів на посаду глави відомства багато істориків, однак, є і зовсім несподівані люди. Наприклад, лісник. Також на посаду претендує юрист. Повний список виглядає наступним чином.

1) Стефан Христенко. Тимчасово безробітний юрист, який на даний момент вивчає право в Копенгагені.

2) Сергій Руденко. Кандидат культурології, що працює в КНУКіМ. Автор кількох десяток публікацій, учасник конференцій.

3) Сергій Коростишивський. Екс-співробітник департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Цікаво, що Коростишивський регулярно подається на різні посади в державних структурах.

4) Дмитро Решетченко. Кандидат історичних наук, працював керівником відділу Центрального державного архіву зарубіжної україніки.

5) Тарас Шамайда. Журналіст за освітою, працював в Управлінні справами Апарату Верховної Ради, в міністерстві соцполітики, а також помічником низки нардепів.

6) Надія Князєва. Викладач української мови, що має також освіту в сфері права.

7) Петро Жижиян. Редактор інтернет-видання «Сегодня».

8) Аліна Понипаляк. Кандидат історичних наук, науковий співробітник Національного музею історії України. Понипаляк займається дослідженням національно-визвольного руху.

9) Євген Савченко. Старший майстер лісу «Київського лісгоспу».

10) Олександр Алфьоров. Кандидат історичних наук, ведучий авторської передачі «Історичні Фрески», а також глава всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації». Алфьоров входить до Вищої ради партії «Національний корпус».

11) Артем Харченко. Кандидат історичних наук, який спеціалізується на єврейській історії Харкова. Працює в Харківському політехнічному інституті.

12) Василь Яблонський. Кандидат історичних наук, який працює в Києво-Могилянській академії.

Що кажуть експерти і політики?

Екс-глава Інституту Володимир В’ятрович йдучи у відставку зазначив, що йому пообіцяли зберегти напрямки роботи відомства, а також його статус. В’ятрович не став коментувати кандидатів на посаду голови Інституту, заявивши, що вважає негідним лише одного — Артема Харченка. За словами В’ятровича, він регулярно критикував роботу відомства.

Одночасно з оприлюдненням списку кандидатів на посаду глави відомства з’явилася інформація про те, що команда Володимира Зеленського хоче перейменувати Інститут нацпам’яті в Інститут примирення. Таку пропозицію нібито вніс міністр культури Володимир Бородянський. Після того, як в мережі почали обурюватися цією пропозицією Бородянський спростував цю інформацію, назвавши її брехнею.

Хто стане новим главою скандального відомства, яке вплинуло на погіршення відносин з Польщею, на даний момент невідомо. Відзначимо тільки, що конкурс кілька разів переносили, що говорить про підкилимні ігри або про токсичність самої посади.

Раніше RabinovichTV писав, що в Кабміні вже бачать завершення епохи бідності.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий