І знову «евробляхі»: реальна ціна ризику, – «Червона картка» №988

«Евробляхери» отримали обіцяне президентом Зеленським «покращення».

Машини з «Єврономерах» — це головний біль як самих власників таких авто, так і поліції, уряду та інших. Адже ці машини практично неможливо відстежити, якщо щось станеться на дорозі. Крім того, куплені задешево закордонні автомобілі одним своїм виглядом нагадують чиновникам про те, скільки грошей пройшло повз урядових кишень — адже податки з «евроблях» ніхто не платить. І в принципі саме через жадібність уряду. Зроби воно нормальні ціни на машини всередині країни або ж приведи в порядок ціни на розмитнення — і проблем би не було.

Але щось змінити себе в збиток — це не в стилі нашого уряду. Тому що воно спить і бачить, як отримати з людей зайву копійку. Проте, евробляхерів в Україні до того моменту, як уряд зібрався наводити в цій сфері порядки виявилося так багато, що з їх думкою доводиться вже рахуватися.

Отже, знову спробує розібратися, які будуть штрафи і чим закінчиться історія з «евробляхами», поговорить про це Андрій Томський — автор і ведучий програми » Червона картка «, черговий випуск якої вийшов в ефірі телеканалу Rabinovich TV у четвер, 19 вересня.

Отже. «Евробляхери» отримали обіцяне президентом Зеленським «покращення». На своєму засіданні парламент прийняв законопроект №1030, який прописує відстрочку по штрафам для авто на іноземній реєстрації. Тобто, Бляхер можуть спокійно їздити до листопада Нагадаємо: це вже далеко не перша відстрочка, а якщо підсумувати, то «пільговий період» затягнеться в цілому на 360 днів, тобто, майже на рік. Якщо на той час він знову не буде продовжений. Втім, в «Слугу народу» стверджують, що нинішня відстрочка по штрафам — остання. «Шановні, у вас 90 днів привести реєстрацію ваших авто у відповідність. Більше перенесень не буде!», — написав на своїй сторінці в Facebook нардеп Олександр Федієнко.

Законопроект №1030, які президент Володимир Зеленський позначив як «невідкладний», дуже короткий. Там, власне, всього пара пропозицій: про те, що пільговий період по розмитненню становить не 270, а 360 днів (тобто, продовжується на 90 днів), і що закон вступає в силу на наступний день після публікації.

Насправді, це все на папері виглядає так просто. У реальності за цим проектом йшли дуже гарячі дебати. У парламенті чимало противників черговий поблажки для евроблях, причому, вони є як в «Слугу народу», так і в інших фракціях. Відмова від будь-яких поступок Бляхер активно лобіювали, зокрема, автоімпортери. Багато депутатів також побоюються не тільки самої відстрочки по штрафам, скільки наступного кроку — перегляду формули розмитнення. Адже зниження вартості оформлення авто загрожує чималими втратами для бюджету. Той факт, що просування проекту проходило зовсім не гладко, підтвердив і Олександр Федієнко.

В ході обговорення проекту в Раді багато депутатів також не приховували розчарування. Нардеп від «Європейської солідарності» і екс-глава профільного комітету з питань оподаткування в парламенті минулого скликання (її комітет розробляв колишні проекти про пільгову розмитнення) Ніна Южаніна заявила, що закон №2612 вирішив всі проблеми евроблях, і хто хотів, той вже розмитнив. Ярослав Железняк з «Голосу» додав, що нескінченні відстрочки тільки показують, що закон можна порушувати.

Проте, проект був прийнятий не тільки в першому читанні і за основу, а й буквально відразу ж — у другому читанні і в цілому. Як пояснив глава профільного комітету Данило Гетманцев, за весь час перебування проекту в Раді не надійшло жодної правки і навряд чи вони з’являться в подальшому.

Але це все прелюдія. Головна інтрига — як буде вирішуватися питання з евробляхамі далі. Подаючи проект про чергову відстрочку, у Зе заявили, що він потрібен тільки на час, поки йде робота над новим законопроектом про «доступною розмитненні». Про те, що питання вже вирішується заявив також глава «АвтоЕвроСіли» Олег Ярошевич. За його словами, активісти щільно працюють з Мінінфраструктури над новим законопроектом. Останній раз робоча група збиралася якраз напередодні голосування відстрочки по штрафам.

За інформацією Ярошевича, по евробляхам є план на три пункти. Перший, власне, продовження пільгового періоду (що і було зроблено). Другий має умовну назву «кінець евроблях». Він передбачає «максимально ефективну розмитнення» тих авто на іноземній реєстрації, які вже є в Україні. Бляхер обіцяють спрощену оцінку машин (зараз митну вартість нерідко завищують, а тому зростає і загальна сума розмитнення) і перегляд формули нарахування податків. «Зараз діє така формула: на вартість авто налічують ввізне мито 10%, потім — акциз, а вже на отриману суму — ПДВ. Наприклад, якщо авто коштує тисячу доларів, то з митом це буде 1,1 тисяча, з акцизом 1, 9 тисяч, а 20% ПДВ беруть з останньої суми, і виходить ще 380 доларів. виходить, що ми платимо податок на податок. і це буде змінено «, — заявив Ярошевич. Проблема в тому, що багато еврбляхі, які залишилися нерозмитненими, в принципі не можна поставити на українські номери, так як у них проблеми з документами. І як будуть вирішувати це питання — поки ніхто не знає.

Глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко описує одну зі схем по бляхи: «При ввезенні бляхи на німецьких номерах в Україну бляха дійсно стоїть на німецькій реєстрації, і ГФС це фіксує. Ось тільки через 5 хвилин після ввезення німецьких блях, держномер Німеччини знімають з авто, вішають на його місце копію-підробку, а оригінальний номер повертають до Німеччини і колишні власники знімають це авто з реєстрації, при цьому здавши держномери Німеччини Ось і виходить, що це авто зовсім не «авто на іноземній реєстрації», так як там в Німеччині їх зняли з обліку, здавши і номерні знаки, і цих авто вже по документам не існує. Вони — міраж .. А як можна розмитнити міраж навіть скасувавши всі податки? «, — написав Назаренко в Facebook. Плюс самі Бляхер, почувши про те, що всього навсього приберуть «податок з податку» і забезпечать «чесну оцінку», залишилися вкрай розчарованими. Вони розраховують заплатити максимум 300-500 доларів з авто, а по можливості і менше.

Третій пункт готується плану по евробляхам — «ідеальна» система розмитнення для всіх іномарок. Ярошевич анонсував зниження акцизів (Бляхер домагаються скасування коефіцієнта віку авто) і введення додаткових знижок. «Буде утилізаційний збір. Якщо людина здасть свій старий автомобіль в утилізацію, він отримає знижку 10% з ПДВ на наступний автомобіль», — говорить Олег Ярошевич.

«Поки що лише слова. Але незрозуміло, чому держава Україна повинна стимулювати здачу в утиль старого європейського непотребу на своїй території заради привозу такого ж наступного мотлоху», — дивується голова Autoconsulting Олег Омельницький.

Якщо цю норму дійсно введуть, виходить, що в невигідній ситуації опиняться вже покупці свого першого авто, адже їм здати в утиль нічого.

Також Мінсоцполітики та Міноборони напрацьовують свої пропозиції з пільг по розмитненню для учасників бойових дій, малозабезпечених, інвалідів та ін. Втім, що буде написано в підсумковому проекті — поки неясно. Адже до роботи над ним вже активно підключаються нардепи і лобісти. У будь-якому випадку, щось уряду з автопромом треба робити. Якщо у нас не можуть запустити збірку хороших і дешевих вітчизняних автомобілів, держава зобов’язана зробити так, щоб громадяни могли їздити на імпортних, але не за всі гроші світу. Тому що машина це не розкіш, а необхідність. Але на жаль, до наших чиновників це не доходить…

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий