«Я не з цього меню – Майдану не боюсь», – Зеленський

Зеленський вперше прокоментував масштабні протести в Україні. Сказав, что не боїться Майдану.

Глава государства Владимир Зеленський прокоментував, як він відноситься до  можливого «жовтневого путчу» до  якого підштовхує п’ятий президент України Петро Порошенко.  Володимир Зеленський готовий залишити посаду, якщо цього вимагатиме суспільство. Але радить українцям спершу подумати, хто прийде на його місце.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що недостатньо комунікував з українцями під час масових протестів проти «формули Штайнмаєра» в центрі Києва і в інших містах. Про це він розповів під час пресмарафону.

«Але в інших наших кроках помилок не було. Я спілкуюся з людьми, я готовий спілкуватися. З приводу Майдану. Я нічого не боюся. В будь-який момент, в будь-яку секунду, якщо суспільство захоче, щоб я не був президентом – кровопролиття не буде, я спокійно до цього ставлюся. Але люди повинні знати, що вони оберуть. Вони точно не оберуть тоді припинення війни і будуть обирати серед того «меню товарів», які є на продажному політичному ринку. Вони зараз можуть подивитися, що за люди є», – відповів президент.

Глава уряду зазначив, що він «не з цього меню», бо прийшов не з політики.

«Ви знаєте, який відсоток мене обрав президентом України, вони гадають, що саме я можу закінчити війну», — уточнив Зеленський.

Як відомо, 6 жовтня у багатьох містах України відбулися акції протесту проти погодження «формули Штайнмаєра». Зокрема близько 10 тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на віче «Зупинимо капітуляцію». Мітингувальники висловили протест будь-яким рішенням, які можуть призвести до поразки у протистоянні з РФ. Люди вимагали не допустити здачі українських інтересів на тимчасово окупованих територіях. Потім кількатисячна юрба попрямувала до Офісу президента. 

У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів. 

Після, увечері 2 жовтня  у Києві та у великих містах відбулися акції протесту . Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією «формули Штайнмаєра».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий