Яценюк захистив свою честь і гідність у суді у справі проекту «Стіна»

Суд вирішив, що колишній прем’єр-міністр Яценюк не причетний до корупції на будівництві «Стіни» на російсько-українському кордоні

Колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у цьому році виграв два позови про захист честі гідності і ділової репутації у зв’язку з публікаціями щодо його причетності до корупції на будівництві прикордонних споруд на російсько-українському кордоні.

Так, 23 жовтня 2019 року Деснянський райсуд Києва задовольнив позов Яценюка до громадянина Михайлу Шнайдеру, який влітку цього року поширив в соцмережах нібито фото «Стіни» з критикою на адресу проекту. Фото не мало відношення до реальної «Стіні» на кордоні з РФ, відзначається в позові.

У позові йшлося, що інформація є неправдивою та недостовірною  і принижує честь, гідність та ділову репутацію Яценюка. Суд вимогу задовольнив і визнав інформацію недостовірною і зобов’язав спростувати її в такий самий спосіб, як вона була розповсюджена, повідомляє Судовий репортер.

У грудні 2018 року суд уже зобов’язував громадянина Шнайдера спростувати повідомлення про те, що «Яценюк проживає на території іноземної держави («Шикарном доме на берегу Океана»), має рахунки у закордонних банках та грошові кошти на них, причетний до «афер з держзакупівлями», «газових схем», започаткування проекту «Стіна» з метою отримання матеріальної вигоди, з цинізмом та нахабністю надав пропозицію щодо внесення змін до Конституції України з метою «відкриття можливостей для заробітку».

27 вересня 2019 Вінницький міський суд також за позовом Яценюка визнав недостовірною інформацію, яку поширила деяка Ірина Угрюмова, а саме що Яценюк, його дружина і доньки проживають поза межами України та є громадянами США, що позивач лише зрідка приїжджає в Україну, а також, що після Майдану він набув неймовірний статок і основним об’єктом наживи стала стіна на кордоні з Росією, на яку було виділено понад мільярд гривень і за п’ять років немає ні «стіни», ні грошей, а також те, що Яценюк був неодноразово «замішаний в корупційних скандалах».

Як повідомляв RabinovichTV , що в червні 2019 антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі про розтрату кошті на проекті «Стіна» . Обвинувачені – восьмеро осіб. Це посадовці Державної прикордонної служби України та представники бізнесу.

За версією НАБУ, мало місце завищення обсягів фактично виконаних робіт та залучення фіктивних підприємств товариств для виведення коштів у готівку коштів. Сума, завданих державі збитків, за даними експертиз, становила 16,7 млн грн.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий