Як заробити мільйони на копійках. Топ-10 найдорожчих монет України

Перш ніж розлучатися з якоюсь копійкою із гаманця, придивіться уважніше, бо, можливо, саме вона здатна зробити вас на кілька тисяч гривень багатшим.

Як відомо, Національний банк України (НБУ) припинив карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок, щоправда, монета у 25 копійок буде виводитися з обігу поступово. Як кажуть в НБУ, ці рішення фінансового регулятора спрямовані на підвищення зручності та спрощення повсякденного використання готівки українцями, а також на стимулювання безготівкових розрахунків у країні.

Але, про що саме мова йде? Якщо ваш дріб’язок сиплеться з кишень, займає місце на полиці в коридорі і робить ваш гаманець непідйомним і ви думаєте куди подіти копійки? Не спішіть так швидко розлучатися зі своїми старими копійками, краще придивіться до них. Адже за деякі із них колекціонери нумізмати готові викласти від кількох сотень до декількох тисяч гривень.

Варто відзначити, що перші монети України були викарбувані в 1992 році ще на Луганському машинобудівному заводі. Зі стандартними монетами почали випускати також нестандартні – колекційні, експериментальні, не затверджені до випуску та браковані.

І саме такі рідкісні монети, окрім дизайну, відрізняються матеріалом, розміром, вагою та роком випуску. Саме вони і мають особливу цінність для колекціонерів.

Так, на сьогоднішній день найдорожчою колекційною монетою України являється монета, яка була випущена перед Чемпіонатом «Європи з футболу 2012″ – » Фінал ЄВРО-2012 » номіналом 500 гривень, виготовлена з чистого золота. На аукціонах її вартість починається з позначки 350 тисяч грн.

Найбільш дорогими українськими монетами вважаються такі:

2 копійки 1992 року – до 17 тис. грн.

1 гривня 1992 року – до 4000 грн.

5 копійок 1994 року – до 3500 грн.

2 копійки 1993 року – до 2 тис. грн.

1 копійка 1996 року – 300-1300 грн.

25 копійок 2003 року – до 800 грн.

25 копійок 1995 року – до 600 грн.

2 копійки 2003 року – до 300 грн.

5 копійок 2001 року – від 50 до 500 грн.

10 копійок 2001 року – від 50 до 500 грн.

Крім того, експерти відзначають, що вартість монети залежить від того, в якому вона стані, а також від деяких особливостей. Так, вони радять звертати увагу на зображення аверсу, реверсу та на гурт (ребро монети). При застосуванні різних штампів спостерігаються відмінності в кількості та розташуванні, ширині та написанні шрифтів, та інших елементів. Тому спочатку потрібно добре вивчити свою монетку, проаналізувати всі нюанси, а тоді вже визначати ціну і шукати покупців-колекціонерів.

Разом з тим голова Асоціації нумізматів Степан Гнатюк розповів, що в Україні живуть понад 3 тисячі нумізматів, кожен з яких полує на визначені, «особливі» монети, які несуть дуже велику цінність.

Він зазначив, що більшість нумізматів мають так би мовити «своїх» людей серед працівників НБУ та скуповують, до прикладу, ювілейні монети відразу, як тільки вони виходять у тираж.

Потім стають монополістами і продають утричі дорожче на інтернет-аукціонах. Тому шансів знайти у гаманці особливу монетку не так вже багато, однак, перш ніж розлучатися з якогось копійкою із гаманця, придивіться уважніше, бо, можливо, саме вона здатна зробити вас на кілька тисяч гривень багатшим.

До слова, цінні монети поділяють на дві категорії – колекційні та розмінні, випущені в обмеженому тиражі. Колекційні монети поділяють на два види – пам’ятні і ювілейні. Вартість таких монет, в першу чергу, залежить від матеріалу, ваги і дизайну.

Напомним, з 1 жовтня, монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні. Магазини не приймають ці монети.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий