«Інші правила»: в Україні стартував проект, який надихатиме жінок боротися з корупцією

93% українців визнають політичну корупцію важливою або дуже важливою проблемою для України. 86% опитаних розуміють негативні наслідки корупції для суспільства. Такі результати показало масштабне соцопитування Київського Міжнародного Інституту Соціології, проведеного на замовлення USAID в травні 2019 року.

У той же час, за даними фокус-груп, проведених Фондом «Демократичні ініціативи» у 2018 році, коли йдеться про побутову корупцію, опитані зазначають, що вона може бути корисною особисто для них.

Що там у французів: Скандал з Мішелем Платіні: як з цим пов’язаний ЧС-2022 в Катарі та президент Франції Саркозі

Між тим, те, що українці звикли називати «подякою» і бачать як швидкий спосіб вирішити свої питання, є нічим іншим, як злочином .

Цього тижня розпочався перший етап проекту «Інші правила», спрямований на подолання побутової корупції в Україні. Ініціативу впроваджує ГО «Студена» за підтримки USAID.

Мета проекту – залучити жінок до боротьби з корупцією і висвітлити історії героїнь, яким вдалося перемогти хабарництво у різних сферах діяльності. Саме жінки частіше є свідками побутової корупції , адже досі в родинах зазвичай займаються справами, пов’язаними із доглядом за дітьми та здоров’ям.

Існує безліч способів, як отримати необхідну послугу без порушення закону. У наших реаліях життя це складно, але можливо. Це доводять історії успіху жінок, які розпочали боротьбу активістками на місцях, але вийшли на системний рівень,
– наголошують організатори проекту.

Ксенія Романечук – перша з 16-ти учасниць, яка поділилася своїм досвідом боротьби з незаконним обігом готівкових коштів у дитячому садочку. Жінка обурилася, коли кошти, зібрані для подарунків дітям, спрямували на «подяки» вихователям.

Особисто для мене дико купувати любов до дитини подарунками і грошима. Це принизливо і для батьків, і для вихователя,
– зазначає Ксенія.

Усі охочі мають змогу долучитися до ініціативи та поділитися своїм досвідом на сторінці «Інші правила» у Facebook. Наші історії легко знайти за хештегом #іншіправила.

Усі історії циклу буде опубліковано у виданнях «Українська правда. Життя» та WoMo. Із першою історією вже можна ознайомитися за цим посиланням.

Автор: ГО «Студена»

Матеріал став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Публікації в рамках проекту є виключною відповідальністю організації Грантоотримувача і необов’язково відображають погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Вивести на путь праведну: Українці повинні «купити» народних депутатів

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий