Історія протистояння «Нафтогаз» vs. «Газпром» подробиці переговорів

Переговори по транзиту газу: стало відомо, на яких умовах Україна готова підписати транзитний контракт з РФ.

Після тристоронніх переговорів щодо газу, які відбулися у Брюселі Росія продовжує вимагати, щоб «Нафтогаз» відмовився від стягнення з «Газпрому» 2,6 млрд доларів.

Російська сторона продовжує наполягати на відмові України від виконання рішення Стокгольмського арбітражу на користь «Нафтогазу» для початку газових переговорів. Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко в Facebook.

«Черговий раунд тристоронніх «розмов», або, як їх сьогодні назвав пан Міллер, «консультацій», завершилися. Як і очікувалося, до переговорів так і не дійшли — російська сторона поки не приймає консолідовану позицію європейської та української сторони, що відмова від виконання рішення Стокгольмського арбітражу не може бути передумовою початку переговорів за новим контрактом на транзит», — написав він.

Вітренко підтвердив готовність сторін продовжити консультації щодо впровадження в Україні європейських правил та їх застосування до нового транзитного контракту. «Але час до завершення контракту закінчується, а переговори так і не починаються. Тому, на жаль, нам потрібно продовжувати готуватися до припинення транзиту з 1 січня», — додав топ-менеджер «Нафтогазу».

Згідно з повідомленням прес-служби НАКу, в ході переговорів російський «Газпром» вперше допустив можливість підписання контракту на транзит газу через Україну за європейськими правилами після завершення діючого договору з 1 січня 2020 року.

При цьому слід додати, що з боку уряду заявили, що контракт з російським «Газпромом» на прямі поставки газу в Україну можливий лише на ринкових умовах. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель в ході прес-конференції в Києві в п’ятницю, коментуючи підсумки тристоронніх переговорів, що відбулися днем раніше в Брюсселі.

«Російська сторона порушувала питання про пряму поставку, і ми дійшли згоди, що подальше обговорення цього питання в рамках консультацій повинно ґрунтуватися на ринкових умовах», — заявив Оржель.

«Тобто, ціна повинна бути дійсно ринкова, виходячи з тих трендів, які є на європейському ринку, безпосередньо логічно пов’язана», – сказав він.

Як повідомлялося, на зустрічі в Брюсселі 19 вересня представники «Нафтогазу» і «Газпрому» попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з «Нафтогазом» за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Як відомо, наступний раунд переговорів заплановано на кінець жовтня.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий