Кабмін обіцяє: зарплата вчителів буде зростати щороку

Уряд вирішив прив’язати зарплату вчителів до прожиткового мінімуму, що дозволить збільшувати її щороку

Кабінет міністрів розробив план реформи оплати праці педагогів. Про це на засіданні уряду повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Такий крок зроблено на виконання Закону «Про освіту», що передбачає, що найменший посадовий оклад педагогічного працівника з січня 2023 року має становити 4 прожиткових мінімуми.

«Ми вважаємо, що треба відійти від єдиної тарифної сітки і створити для освітньої сфери окремі умови праці, які більш відображають економічні умови. Керуючись законом» Про освіту «, який був прийнятий в 2017 році, ми вирішили прив’язку зробити до прожиткового мінімуму, який змінюється і відображає економічну ситуацію в країні. Закон про освіту в прикінцевих положеннях визначає, що з 2023 року найменший посадовий оклад педагогічних працівників повинен становити 4 прожиткових мінімуми «, — сказала Гриневич.

Зараз мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника становить 1,73 прожиткового мінімуму. За планом Кабміну, з 2020 року мінімальний посадовий оклад педагогів становитиме 2,5 прожиткових мінімуми, в 2021 році — 3 прожиткових мінімуми, у 2022 році — 3,5 прожиткових мінімуми, з січня 2023 року — 4 прожиткових мінімуми.

Як зазначила Гриневич, між педагогічними групами має бути збільшення оплати праці для кожної наступної групи на 10%.

«Ми відходимо від тарифної сітки. Є три великі групи: педпрацівники, всередині них 7 підгруп; науково-педагогічні працівники, 5 підгруп, науковці, 4 підгрупи. Наша ідея в цій реформі дати не надбавку, а вище посадовий оклад», — сказала Гриневич.

Як повідомляв  RabinovichTV , у Верховній Раді зареєстровано проект закону №10377, щодо преміювання вчителів за престижність професії та високу результативність праці. Він передбачає  30-відсоткову надбавку від фіксованої заробітної плати за престижність професії для вчителів.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий