Кацман: Боротьбою з коронавірусом виправдають дуже «нехороші» справи

У Кабінеті міністрів України готуються до продовження карантину до червня, і тут, крім медико-санітарних, є політичні причини, впевнений політичний експерт, Володимир Кацман.

У Кабінеті міністрів України готуються до продовження карантину до червня, і тут, окрім медико-санітарних, є політичні причини: влада не хоче сплеску емоцій під час травневих святкових днів, влада вирішила їх просто перекрити карантином.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

«Кабмін — поки що на рівні чуток у кулуарах, у коридорах — вже потихеньку готується до продовження карантину до початку червня. Повноцінного відновлення життя країни раніше чекати не доводиться. Є тому і політична причина, окрім медично-санітарної. Владі не потрібні травневі свята, так їй спокійніше. Так взагалі спокійніше керувати, коли всі по домівках і під загрозою штрафів», — переконаний експерт.

«Я боюся, що карантин у нас потихеньку перетворюється на історію, пов’язану, як не дивно, з тією, що відбувалася під час війни у нас… Війною попередня влада деякий час намагалася виправдовувати деякі нехороші справи, мародерство, казнокрадство, лицемірство і брехню… Мені здається, що коронавірусом зараз намагатимуться виправдати дуже нехороші справи. Мені дивно, що при зменшенні ціни на газ високими залишаються цифри в платіжках, при падінні ціни на нафту ціни на бензин на наших заправках не падають, а в магазинах – взагалі катастрофічно зростають», – заявив Володимир Кацман.

Експерт вказав на ще один приклад: «Влада передбачила для молодих вчителів у школах 21 тис. грн преміальних на рік, а зараз, під час роботи над секвестром бюджету, цю норму прибрали – не буде грошей молодим вчителям! Відразу згадав: коли Черчиллю запропонували через війну скоротити витрати на культуру й освіту, він здивовано перепитав: «А навіщо ж ми тоді воюємо?»!»

На думку журналіста, «у країні немає антикризової програми, є торжество піару, розрізнені й одинарні акції, спроба заткнути фінансові дірки, а на цьому тлі — при погрозі безробіття і падіння виробництва – відбувається нажива на епідемії коронавірусу».

«Мені дуже прикро, що наші співгромадяни сьогодні знову поїдуть конкурувати на плантації збору урожаю у Фінляндії та Польщі, а не будуть конкурувати, скажімо, у наукових вишукуваннях вакцини від коронавірусу, у виробництві доданої вартості, нових технологіях, машинобудуванні… Це показує пріоритети країни, пріоритети уряду – адже настають такі форс-мажорні обставини, коли держава зобов’язана кидати всі сили на захист і виживання своїх громадян, інакше який сенс у податках державі взагалі!» – резюмував Володимир Кацман.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив продовжити карантин в Україні до 11 травня (включно).