Кацман: Міжпарламентський діалог дає шанс для «нормандського формату»

Міжпарламентський діалог «Україна-РФ-Франція-Германи» може дати новий поштовх для відновлення зустрічей і діалогу в «нормандському форматі», вважає політичний експерт Володимир Кацман.

Міжпарламентський діалог «Україна-РФ-Франція-Німеччина» може дати новий поштовх для відновлення зустрічей і діалогу в «нормандському форматі», а головне – дає зрушення на шляху до пошуку миру.

Про це в ефірі програми «Пульс» на телеканалі «112 Україна» заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман. 

«Пункти «паризького комюніке» після зустрічі у грудні в «нормадському форматі» практично залишилися лише намірами на папері, де-факто виконаний лише пункт про обмін полоненими, навіть не до кінця, там щось уточнюється,  — але і це слава богу… Але відведений термін збіг фактично на 75 відсотків, пройшло вже 3,5 місяці, а більше-то по суті нічого і не зроблено!. Нова ініціатива міжпарламентського діалогу в рамках «нормандського формату» дає новий імпульс для пошуку просування до конкретного результату… Це вигідно всім, включаючи і президента Зеленського», – переконаний експерт.

Журналіст підкреслив, що вважає принципово важливою «участь з української сторони у роботі міжпарламентської групи діалогу з парламентами країн «нормандського формату» депутатів не тільки від «Опозиційної платформи – За життя», але і від «Слуг народу», депутатських груп і навіть позафракційних депутатів».

«Цьому парламенту в нинішньому складі, чи іншому парламенту в іншому вже складі (я б не виключав поки що варіанту дострокових парламентських виборів!) доведеться адаптувати Мінські домовленості в українське законодавство… Ніхто з «нормандського формату», крім України, про зміну Мінських домовленостей мови не веде, і цього не буде, треба виходити з такої аксіоми; навпаки, і Берлін і Париж будуть пильно стежити за їх досконалим виконанням. Всі розмови на цю тему від Кулеби, Пристайка та інших їм подібних продовжувачів політики «розпалювачів війни» шкодять не тільки самому Зеленському, але і пошуку миру на Донбасі взагалі», – резюмував Володимир Кацман.