Кацман: Поки влада не виконує обіцянки «розквіту народовладдя» не буде

В Україні досі діє закон «Про всеукраїнський та місцевий референдуми» 1991 року, а обіцяних нових законів не спостерігається, нагадав політичний експерт Володимир Кацман

«Прийняти закон про референдум — це добре, але було б добре нагадати нашим політикам, що в Україні діє закон «Про всеукраїнський та місцевий референдуми» 1991 року, так як два роки тому Конституційний суд України закон« Про всеукраїнський референдум »від 2012 року визнав неконституційним ».

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман .

«Розуміючи, що нова влада обіцяла «народовладдя», парламент обіцяв одним з перших законів прийняти закон про опозицію. Нічого не чули про цей закон, ні?.. А ще обіцяли референдуми… Прийняти закон про референдум, звичайно, добре, але ще б добре нагадати, що закон «Про всеукраїнський та місцевий референдуми» від 1991 року діє. Так як два роки тому КСУ закон «Про всеукраїнський референдум» від 2012 року визнав неконституційним (а цим законом від 2012 року закон від 1991 року втратив чинність), то закон від 1991 року діє, хоча про це не любить говоріть наша влада. І, між іншим, закон цей проходив якісь свої випробування. Якщо хто не пам’ятає, у 2000 році вже відбувся референдум з питань реформування системи державного управління, за яким на 4 питання цього референдуму відповідали вже наші шановні громадяни «, — нагадав експерт.

«Тепер по суті того, що вони передають законопроект про референдум, законопроект про опозицію Венеціанської комісії на розгляд. Я хочу задати питання: чи не так давно, тихенько, чи не гучно, тихо-тихо пройшло рішення КСУ про визнання неконституційною тієї самої правової реформи вже нової влади, яку назвали красиво «судовою реформою» і підтримали вже в новому парламенті в «турборежимі».

КСУ тихенько повідомив це в Верховну Раду і Президента. Ніхто цього не обговорює, гучно про це не говорить… Тепер така ж доля спіткає, я впевнений, і закон про земельну реформу, тому що він був прийнятий з кричущими порушеннями, і «антибанківський закон» — там десятки статей Конституції порушували прямо в залі Ради!», — переконаний журналіст.

З огляду на все це, підсумував Володимир Кацман, «сподіватися на «розквіт народовладдя» в Україні не слід, оскільки влада нічим не гарантує виконання своїх передвиборних обіцянок, ми знову наступаємо на ті ж граблі і біжимо, на жаль, по вже пройдених колах».