Кацман: Саміт пройшов, домовилися домовлятися, – а війна залишилася

«Очікування від вчорашньої зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки були величезні, саміт привернув увагу всього світу, але війна на сході нашої країни, схоже, не закінчиться», — Володимир Кацман.

Зустріч президента Зеленського з канцлером ФРН Меркель, президентом Франції Макроном і президентом РФ Путіним не принесла суттєвого результату, хоча були великі очікування виборців Зеленського і можливості в української делегації в Парижі.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу «112-Україна».

«Очікування від вчорашньої зустрічі лідерів країн Нормандської четвірки були величезні, саміт привернув увагу всього світу, але війна на сході нашої країни, схоже, не закінчується… Я розцінюю вчорашню зустріч, кажучи футбольною мовою, як нічию, при якій губляться два очка, які ми могли б придбати. Очевидно, що Європа вже втомилася від санкцій проти РФ, її тисне внутрішній бізнес. До того ж і Макрона, і Меркель попереду чекають вибори, а значить бізнес буде їх «клювати» за російські санкції. Росії, ясна річ, санкції теж не потрібні, тому що вона втрачає мільярди. А ми, в свою чергу, могли б використовувати цю ситуацію, щоб отримати максимальний прибуток, використовуючи компроміс. Але ми, на жаль, цю можливість не використовували», – підкреслив експерт.

Він також вважає, що українська делегація на зустрічі в Парижі підняла ряд «такого роду питань, які можна було б обговорити і в Мінську, але при цьому ряд дійсно важливих речей залишилися за рамками саміту, наприклад, питання Криму».

«І чого ми досягли? Обміну «всіх на всіх»? Так цю пропозицію висунув ще кілька місяців тому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Тоді пропозицію прийняли в штики, а тепер і у нас вона вітається. Обмін полоненими – безумовно, колосальне гуманітарне питання, яке необхідно вирішувати, але його можна було обговорити в рамках Тристоронньої групи, як це було раніше… Ми змусили моніторингову місію ОБСЄ працювати замість 12 годин у режимі 24/7? Так ми п’ять років читаємо в зведеннях звіти працівників Місії про те, що обстріли ведуться з обох сторін конфлікту на Донбасі. І тепер ми, не дай бог, будемо читати зведення, де кількість обстрілів буде більше в два рази, тому що ОБСЄ працює довше? У чому ефективність даного рішення? Ми домоглися розведення військ за новими експериментальним точкам на лінії розмежування? Але такі важливі питання, як реалізація «формули Штайнмайера», вибори, і комунікація на рівні Україна – Росія – самопроголошені республіки ОРДЛО не обговорювалися як дорожня карта шляху до миру», – заявив Володимир Кацман. 

«Зеленському доведеться пояснювати людям, які за нього голосували, які сподівалися на мир, чекали від нього, що він привезе мир із Парижа до Києва, чому цього не сталося. А між тим в день проведення саміту ще 3 воїна ВСУ загинули, так що до миру далеко!» – резюмував журналіст.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий