Кацман: Свободу слова ми ризикуємо перетворити в нашу ключову проблему

Для безпеки журналістів та забезпечення свободи слова в Україні протягом останніх років владою зроблено дуже мало, вважає журналіст Володимир Кацман

«Затвердження «Репортерів без кордонів» про те, що для безпеки журналістів та забезпечення свободи слова в Україні зроблено недостатньо, я виніс би на одне з перших місць в наших проблемах, причому, для будь-якої влади протягом останніх років».

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман .

«Чи не єдине наше придбання за роки незалежності — свободу слова — ми перетворюємо в головну нашу втрату, ми радіємо зараз поліпшенню наших показників свободи слова в рейтингу« репортерів без кордонів» просто з тієї причини, що, вибачте, ніби як нікого з журналістів за останній короткий час поки, слава Богу, не вбили, не побили, не вчинили акти насильства над ними. Тому і радіємо, а на самій-то справі нічому особливо радіти: злочини проти журналістів не розслідувані, насильство над ними, цькування, перешкоди в роботі тривають», — переконаний експерт.

Експерт нагадав про нерозслідуваних вбивствах журналістів Олеся Бузини і Павла Шеремета, вельми сумнівних результатах розслідувань вбивств Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова, обставини смерті черкаського журналіста-розслідувача Володимира Комарова, обстрілі телеканалу «112 Україна», побиття журналістів NEWSONE і ZIK, багатьох інших злочинах проти представників ЗМІ.

Журналіст також нагадав, що «вже нинішня влада намагається шантажувати медіа поруч сумнівних щодо відповідності Конституції країни законопроектів», які, на його думку, зазіхають на свободу слова як одне з ключових прав людини, а також іграми з Нацрадою з ТБ.

Як повідомлялося, Україна вперше з 2009 року увійшла в сотню «Індексу свободи преси» від організації «Репортери без кордонів». Країна піднялася на шість позицій — на 96 місце. Однак в цілому Україна погіршила свою оцінку на 0,06 бала і тепер її індекс — 32,52 (чим нижче число, тим кращим вважається результат), тобто просування України в рейтингу відбулося за рахунок гірших показників інших держав.