Кацман: «Українці — як кріпаки, долю яких давно вирішили»

Політичний експерт Володимир Кацман вважає, що з такими підходами уряду ми просто ризикуємо залишитися на карантині назавжди.

« У нас вже офіційно 6 тисяч позбулися роботи і реєструються щодня,  на підході мільйон безробітних, а уряд ще так і не визначився, що з цим робити і як пом’якшувати людям втрати від перебування в карантині».

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт зазначив, що міністр соціальної політики України Марина Лазебна жодного разу з початку пандемії не виступала і не пояснювала людям, чи має уряд програму по забезпеченню людей робочими місцями та пом’якшення втрат від карантину. І не повідомляє це і прем’єр-міністр.

«У нас 6 тисяч безробітних офіційно реєструється щодня… Якщо так піде, то через півроку у нас буде мільйон людей, що втратили роботу. Що держава для них зробить, як забезпечить їх заробітком?.. Що нам робити з таким «ціновзлетом» в магазинах і на ринках? Півтора місяці тому уряд узяв на себе повноваження регулювання цін, вони визнали, що треба ціни на соціальні продукти регулювати, але за півтора місяці хтось виступив і сказав, що такий-то супермаркет допустив підвищення ціни — і його треба покарати і закрити? Де це було? Ви чули про таке? Ні! Зате ми чуємо, як ми будемо реформувати медицину! В черговий раз будемо «покращувати», вже, напевно, десятий раз реформують, а віз і нині там!», — підкреслив Володимир Кацман. 

Журналіст нагадав, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, як тільки починався карантин, також обіцяв українцям знизити тарифи і виплачувати соціальну допомогу, але в підсумку люди не отримали ніякої компенсації, «зате нас всіх замкнули по домівках, не випускають на вулиці, з такими підходами ми просто ризикуємо залишитися на карантині назавжди».

«Обіцяли прибрати «комуналку» — не прибрали, індексувати пенсії — не індексувалась, регулювати ціни на продукти соціальної важливості — не регулюють… Зате зустрічаємо літаки з масками і міфічні плани по створенню мільйона робочих місць плодимо… Ось пройшов Юріїв день. Це день, коли вирішували долю кріпаків в далекі часи. Мені здається, що нашу долю давно вирішили. і взагалі не знають і не говорять, як бути, — вийти з карантину, увійти в нього або залишитися в ньому назавжди «, — резюмував Володимир Кацман.

Нагадаємо, на початку квітня президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України створити мільйон робочих місць для того, щоб українці менше виїжджали за кордон в пошуках роботи. Також прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час селекторної наради в Офісі президента щодо боротьби з поширенням коронавируса анонсував створення нових робочих місць для людей, які повернулися в Україну або втратили роботу через карантин, назвавши цифру в півмільйона робочих місць.

У свою чергу українські соціологи повідомляють, що через карантин роботу втратив кожен десятий громадянин України і ця тенеденція поки що не змінюється.