Кацман: Закон про медіа від «слуг народу» — це захист влади від ЗМІ!

Закон про медіа 2693-д, який просуває «Слуга народу» в Раді спрямований затикання рота журналістам, — це не захист ЗМІ від влади, а захист влади від ЗМІ, заявив заслужений журналіст Володимир Кацман

Законопроект про нові регуляторні принципи в сфері медіа, який схвалений на рівні парламентського комітету при більшості голосів від фракції «Слуга народу», спрямований на репресії ЗМІ і затикання рота журналістам, це закон не для захисту ЗМІ від влади, а закон на захист влади від ЗМІ .

Таку оцінку висловив у прямому ефірі телеканалу «NEWSONE» політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

«Ініціатор законопроекту 2693-д Ткаченко вже став міністром культури, але його справу гідно продовжує новий глава комітету Потураєв, який «купував і продавав в цій країні медіа і журналістів пачками і сотнями», як він сам заявив… Якщо коротко характеризувати, то після «доопрацювання» в законопроект додали більше репрессіонних заходів. Хочуть заткнути рот журналістам, розділити їх на правильних і неправильних, перепідпорядкувати всіх «ручній» Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Загалом зробити все, щоб було тільки одна правильна думка і ця думка Нацради! Справжній комсомол!», — підкреслив журналіст.

Він зауважив: юристи вже говорять про неконституційність нових положень законопроекту, що стосуються повноважень Нацради.

«Тут порушення Конституції України, оскільки у Нацради з питань телебачення і радіомовлення не може бути конституційних повноважень щодо регулювання діяльності друкованих та електронних ЗМІ, для цього потрібно міняти саму назву цього конституційного органу і відповідно Основний Закон України», — інформував експерт.

Він також зазначив, що «вперше журналісти і менеджери ЗМІ різних політичних поглядів, різних медіагруп, різної спрямованості і навіть, можливо, прямо протилежних переконань в політиці підписали колективний лист проти прийняття цього закону».

«Ми також бачимо, що наш журналістський професійний союз — НСЖУ на чолі з Сергієм Томіленко, вперше, мабуть, за всю сучасну історію України, став при прийнятті закону про медіа на сторону журналістів, а не на бік влади. НСЖУ і Томіленко теж проти стискуванні прав медіа, поділу журналістів на «правильних і неправильних». А ви звернули увагу на тих, хто в профільному парламентському комітеті голосував за підтримку проекту про медіа 2693-д? Організатор весіль, фахівець з атракціонів, блогер, сценарист… Я просто хочу нагадати одну важливу істину: будь-яка влада, будь-яка (!) у війні з мас-медіа програє! А Україна просто зобов’язана виконувати підписані при договорі про Асоціацію з ЄС зобов’язання дотримуватися і розвивати принципи свободи слова і свободи думок!», — резюмував журналіст Володимир Кацман.