Как Минздрав хочет «исправить» реформу?

Министерство здравоохранения с 1 июня меняет финансирования медицинских учреждений. Это останавливает реализацию второго этапа медицинской реформы, которая началась 1 апреля. Что это означает для действительно эффективных больниц?

Туберкульозна лікарня А, місто Одеса. У попередні роки провели реорганізацію туберкульозної служби та перейшли на лікування за сучасними стандартами. Мають багато пацієнтів. Працюють ефективно.

Зверніть увагу! Стоп медреформі: хто заплатить за цю помилку влади

Собівартість одного випадку – 9 373 грн.

Туберкульозна лікарня В, місто Чернігів. Не проводили реорганізацію туберкульозної служби, лікують «по-старінке». Жахливі умови перебування пацієнтів. Роздутий штат працівників. Мале навантаження: на 1 лікаря припадає 9 пацієнтів на рік.

Собівартість одного випадку – 115 000 грн.

Як було до реформи: медики в обох лікарнях мають однакові ставки. Лікарні отримують однакову суму коштів на свої ліжко-місця. Їм не вигідно лікувати краще, їм вигідно мати багато ліжко-місць. Але Одеська лікарня все-таки намагається лікувати як треба. А Чернігівській – все одно.

Починається реформа і НСЗУ починає платити за реально надані послуги. Тариф за пролікований випадок – 20 663 гривні.

Лікарня А одразу отримує відчутно більше. Вони лікують багато пацієнтів, більш якісно і з меншою собівартістю. Вони піднімуть зарплати медикам і будуть розвивати лікарню. Пацієнтів будуть лікувати більш якісно.

Лікарня В отримує відчутно менше. Це нарешті дає «чарівний пендель» місцевій владі, щоб вона провела реорганізацію туберкульозної служби як в Одесі. Через один-два роки там теж стане нормальна лікарня.

Але тут приходить МОЗ і «виправляє помилки» в реформі. Для цього він забирає гроші у лікарні А і передає їх лікарні В. Бо в медіа негатив. Лікарі лікарні В (ті, в яких по 9 пацієнтів на рік) під загрозою скорочення.

Після «виправлення помилок». Лікарні А не вистачає грошей. Через несправедливо мале фінансування. Лікарні В також не вистачає грошей. Через недолуге керівництво.

До теми: МОЗ «згортає» другий етап медреформи, або Все стане стабільно погано

Ні одна, ні друга не мають причин щось робити краще. Перша: навіщо це їй? Зробиш краще, ще й заплатиш за це. Друга: навіщо це їй? Нічого не робиш – все одно платять.

Всі в однакових умовах. Однаково поганих. Зате на день медика може премію дадуть.

А пацієнт? Пацієнт закриває рот і далі отримує свою «безоплатну медичну допомогу».