«Камери всюди»: за українськими водіями стежитимуть цілодобово

Посміхніться, вас знімають: з листопада водії стануть заручниками систем відеофіксації. Що зміниться?

Всім столичним автолюбителям на замітку! Майте на увазі, вже в листопаді водіям, які люблять порушити правила дорожнього руху почнуть приходити «листи щастя». Правда перший час, як відзначають у мерії, – не зі штрафом, а з повідомленнями про правопорушення. Але перш ніж вводити відеофіксацію і штрафувати киян і гостей столиці є багато ключових питань: наскільки буде точно працювати техніка і кому будуть відсилати так звані  «листи щастя», адже за кермом може бути не власник авто. А у випадку з «евробляхами» встановити його і зовсім не представляється можливим.

Крім того, як кажуть юристи, залучати до матеріальної відповідальності влада як і раніше не зможе через відсутність сертифікації на обладнання.

Що зміниться

У цьому місяці в Києві хочуть зробити чергову спробу запустити систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. «У листопаді почнемо розсилати» листівки щастя «. Перший час вони будуть носити попереджувальний характер, а вже з нового року мають запрацювати на повну», — відзначають в мерії.

Принцип простий: камера фіксує порушення ПДР (від перевищення швидкості до проїзду по смузі для громадського транспорту), «запам’ятовує» номер авто і відправляє його в поліцію. А там уже за вказаною в реєстрації адресою відсилають повідомлення, що, мовляв, тоді-то було порушення, фото додається. По Києву зараз встановлено понад 600 камер, які можуть фіксувати порушників, більшість з них в центрі і на проблемних ділянках.

«Те, що продемонструють найближчим часом, було в столиці ще в 2016 році. Нічого нового. Воно все працює на базі системи KyivSmartCity, обладнання якої призначене для візуального спостереження. І питання тут не в функціоналі, а в сертифікації. Те обладнання, що є сьогодні, не відповідає необхідним для цих цілей стандартам. Так, влада може направити повідомлення, але ніяких наслідків не буде. Поліція просто не зможе виписати постанову про порушення на підставі того, що буде показано «, — сказав» Вістям «юрист і експерт по пи росам законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.

За його словами, впровадження повноцінної системи стане можливим не раніше ніж через вісім-дев’ять місяців. «Є певні технічні моменти. Якщо ж говорити про смугу для громадського транспорту, то фіксацію порушень на ній набагато складніше впровадити, ніж вимірювати і фіксувати швидкість автомобіля», — додає Караваєв.

«Тільки 20% знаків стоять за правилами»

Експерти вважають, що фіксація порушень в автоматичному режимі — це єдино можливе рішення для наведення порядку на вулицях міста. «Поліцейські рейди, які кияни могли помітити протягом минулих кількох тижнів, не можуть тривати вічно. І в такій ситуації автоматична фіксація — це хороший вихід. Вона ефективно себе показала в багатьох країнах», — говорить директор компанії по транспортному моделюванню «А + С Україна «Дмитро Беспалов.

Інше питання, що перш ніж штрафувати киян, влада повинна виконати свої зобов’язання. «Не завжди знаки і розмітка відповідають один одному і законодавству. Буває, що є знак, а немає розмітки або навпаки. А це вже порушення з боку міста, яке дозволить опротестувати постанову про порушення. Тому перед тим як штрафувати, місто має переконатися, що вся розмітка — по ГОСТу, знаки на своїх місцях і так далі. А у нас, на жаль, з цим великі проблеми. Тільки 20% знаків встановлені за правилами. десь реклама закриває знаки, десь розмітка стерлася. тобто місто сам не виконує правил, і вимагати виконання правил від водія — не зовсім коректно «, — сказав виданню Беспалов.

До речі, за його словами, через посилення контролю і недавніх поліцейських рейдів кияни все частіше стали паркувати автомобілі на тротуарах. «Тому зараз у вузьких колах заговорили про необхідність виключити з ПДР норми про те, що автомобілю можна паркуватися на тротуарі, якщо є два метри для пішоходів», — розповів Беспалов.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий