«Кінець епохи бідності» не настав: українці віддають останне на їжу

Сумна статистика: кількість бідних в Україні різко збільшилася. Кожному 10-му українці не вистачає грошей навіть на їжу.

Населення нашої держави вже почало біднішати: «епоха зростання доходів» у нашій країні, на жаль, завершилася. Пересічні українці вже почали відчувати наслідки економічної кризи, спричиненої як пандемією, так і останніми тенденціями в економіці держави. За дослідженням Київського міжнародного інститут соціології, реальні доходи українців перестали зростати. І цей процес уже відбувається, нарощуючи швидкість.

Так, через складну ситуацію в Україні українці віддають останні гроші на їжу. Зокрема, як свідчить сумна статистика – мільйони українців опинилися за межею бідності.

В Україні кількість заможних жителів зменшилася до 12% у порівнянні з квітнем 2020 року, коли таких було 20,5%. Згідно з опитуванням КМІС, кожному 10-му українці не вистачає грошей навіть на їжу. В Україні 12% жителів знаходяться на рівні абсолютної бідності (у квітні цей показник був 11,5%).

Водночас, тих, хто може відкладати гроші, але не може купувати техніку і дорогі речі — 36% (було 30%). Таких, які можуть дозволити купити собі їжу і тільки — 37% порівняно з 34% в квітні цього року.

Майже четверта частина українців отримує доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму — 23,1%. У 2019 році доходи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму отримували 0,4 млн (1,1%) громадян України. Розмір мінімуму становив 1902,1 гривень в місяць.