Кінодайджест #42: Одеський кінофестиваль — подія року в Україні

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня – «Людина-павук: Далеко від дому» і «Стокгольмський синдром»

Цього тижня на екрани кінотеатрів в Україні виходить друга частина запущеної заново серії про Людину-павука – «Далеко від дому». Також любителі кіно зможуть подивитися кримінальну комедію «Стокгольмський синдром» і добірку з чотирьох сучасних фільмів в Тижні швейцарського кіно.

Людина-павук: Далеко від дому

Друга частина запущеної заново серії про Людину-павука. Щоб оговтатися від загибелі свого ментора Тоні Старка (події «Далеко від дому» відбуваються після «Месників: Фінал»), Пітер Паркер відправляється разом зі своїм класом на тривалу екскурсію до Європи.

Там його вербує для виконання одного завдання Нік Ф’юрі й одразу ж знайомить з новим персонажем, Містеріо — з іншої реальності чарівником з іншої реальності, якому потрібна допомога в боротьбі з Елементалями — істотами, які планомірно знищують одну європейську столицю за одною і теж прибули з іншої реальності.

У головних ролях: Том Холланд, Джейк Джилленхол, Семюел Л. Джексон, Зендая, Джон Фавро та інші. Режисер у другої частини той же, що і в першої.

Тиждень швейцарського кіно

Перенесений через трагічну історію з кінотеатром «Київ» щорічний огляд досягнень швейцарського кіно пройде в кінотеатрі «Жовтень».

У програмі чотири фільми. У всіх герої проходять через різного роду випробування: задумлива екодрама про сільське життя молодої пари – «За вітром», фестивальний хіт про італійську глибинку «Щасливий Лазар», створена на межі фантастики і мелодрами історія про жінку та її мертвого чоловіка «Мрія Катріни» і драма про минуле, яке впливає на сьогодення – «Невинний».

Фестиваль пройде з 4 по 7 липня. Квитки можна придбати тут.

Стокгольмський синдром

Фільм розповідає про виникнення терміна, винесеного в заголовок. Стокгольм, 1973 рік. Чоловік на ім’я Ян-Ерік Ульсон виходить на кілька днів з в’язниці (відпустка) та тут же вирішує пограбувати банк. Вибравши один, він заходить всередину, бере чотирьох заручників і починає висувати вимоги.

Все це тривало п’ять днів і за такий тривалий термін у жертв грабіжника сформувалася до нього парадоксальна прихильність, яку будуть довго вивчати відповідні фахівці.

Головну роль у фільмі зіграв Ітан Хоук. Режисером і сценаристом значиться канадець Роберт Будро, який вже працював з актором над чудовою стрічкою про Чета Бейкера «Народжений бути сумним».

  Важливі прем’єри. Фільми, які відкриють і закриють ОМКФ

Ювілейний 10-й Одеський міжнародний кінофестиваль, що стартує 12 липня і завершується 20 липня, назвав стрічки, що відкриватимуть і закриватимуть фестиваль.

Відкриє фестиваль французька стрічка «Прекрасна епоха» режисера Ніколя Бедоса з Фанні Артан, Даніелем Отеєм і Гійомом Кане у головних ролях. Її світова прем’єра відбулася трохи менше двох місяців тому на 72-му Канському кінофестивалі.

Фільм розповідає про Віктора — чоловіка, якому вже за шістдесят, життя якого перевертається з ніг на голову, коли його жінка зраджує йому з другом сім’ї. Одночасно з цим Віктор дізнається про новітню розвагу: за допомогою історичної реконструкції компанія надає клієнтам можливість поринути у минуле. Віктор вирішує оживити найбільш пам’ятний тиждень життя — коли 40 років тому зустрів велике кохання. Стрічка була надзвичайно тепло прийнята канською публікою та кінокритиками. Показ відбудеться 12 липня після святкової церемонії відкриття фестивалю.

Закривати 10-й Одеський міжнародний кінофестиваль буде стрічка «Бог існує, її ім’я – Петрунія» , що брала участь в основному конкурсі 69-го Берлінського кінофестивалю. Картина македонської режисерки Теони Струґар Мітевської здобула нагороду екуменічного журі та нагороду німецької асоціації артхаусних кінотеатрів.

Фільм, заснований на реальних подіях, які сталися декілька років тому на сході Македонії, оповідає про містечко Штиль та давню традицію. Щороку в січні місцевий священик жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Талан і процвітання ждуть того, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники шаленіють — як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе летить шкереберть, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.

Показ відбудеться 20 липня після святкової церемонії закриття фестивалю і нагородження переможців.

  Український мюзикл отримав головну нагороду кінофестивалю в Японії

Український фільм «Гуцулка Ксеня» режисера Олени Дем’яненко отримав Гран-прі кінофестивалю Mt. FUJI-Atami Film Festival (Японія) і вийде в місцевий прокат. «Прекрасно, що перший в новітній історії кіно український мюзикл, створений за підтримки держави, отримав міжнародне визнання», — зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Фестиваль проходив з 28 червня по 1 липня в курортному містечку Атамі, відомому як «японський Голлівуд». На розгляд комісії в цьому році надійшло понад 1200 фільмів з усього світу, з яких в програму ігрового кіно разом з Гуцулкою Ксенею було відібрано п’ять картин. Головний приз Atami Film Festival 2019 Олені Дем’яненко вручила зірка японського кіно Каорі Момої.

Музична комедія «Гуцулка Ксеня» створена за мотивами однойменного твору основоположника сучасної української оперети Ярослава Барнича. За сюжетом, з Америки до Ворохти прибуває група американців з намірами знайти наречену для сина вихідця з України Яро. Його батько заповів йому мільйон доларів за умови, якщо той одружиться зі свідомою українкою.

Найкращі фільми року. Програма Фестивалю фестивалів ОМКФ 2019

На десятому ювілейному Одеському Міжнародному кінофестивалі в рамках програми Фестиваль Фестивалів покажуть найгучніші світові кінохіти. 

У програмі покажуть фільми-володарі нагород Берлінського, Каннського, Венеціанського кінофестивалів, фестивалю в Сан-Себастьяні та Локарно. Особисто представити свої фільми в рамках програми Фестиваль фестивалів приїдуть до Одеси режисер фільму Рей і Ліз Річард Біллінгем і режисер фільму Синоніми Надав Лапід. Після показу у глядачів буде можливість задати режисерам питання.

Біль і слава, режисер Педро Альмодовар, Іспанія

Нагорода найкращому акторові Каннського кінофестивалю 2019 (Антоніо Бандерас)

Талановитий кінорежисер наприкінці свого творчого шляху озирається на минуле і опиняється у вирі яскравих спогадів. Ніжні почуття до матері, любов і розлука, пошуки щастя і успіху — все це спонукає творця до важливих роздумів про життя і мистецтво, біль і славу.

Паразити, режисер Пон Джун Хо, Південна Корея

Золота пальмова гілка Канського кінофестивалю 2019 року

У родині чотирьох безробітних похмурі життєві перспективи. Ситуація змінюється, коли старшому синові пропонують високооплачуваний підробіток репетитором. За допомогою сестри він робить фальшиві документи про освіту та приходить до розкішного маєтку заможного бізнесмена. Справивши хороше враження, старший син дізнається про ще одну відкриту вакансію, і у нього з’являється дуже незвичайний план з працевлаштування сестри.

Портрет дівчини в вогні, режисер Селін Скьямма, Франція

Нагорода за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю 2019 року

Події у фільмі розгортаються в Бретані в 1770 році. Художниці Маріанн доручають зробити весільний портрет Елоіз — молодої жінки, яка тільки-но залишила монастир. Елоіз не надто прагне бути нареченою, а Маріанн не повинна говорити їй про портрет. Вона спостерігає за нею вдень, щоб таємно малювати вночі.

Між двома водами, режисер Ісак Лакуеста, Іспанія

Золота раковина за найкращий фільм Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року

Ісра і Чейта — два брата, яким в житті випали дуже різні долі: один виходить з в’язниці, а інший повертається додому після довгої служби на флоті. Їхнє возз’єднання на острові Сан-Фернандо поверне до життя спогади про насильницьку смерть батька. Щоб повернутися до нормального життя, братам знову доведеться стати ближчими один до одного.

Рей і Ліз, режисер Річард Біллінгем, Великобританія

Особлива відзнака журі Міжнародного кінофестивалю в Локарно 2018 року

У глухому суспільному кутку в околицях Бірмінгема родина Біллінгемів здійснює надзвичайні обряди і порушує соціальні табу, намагаючись розібратися в своєму житті, її визначають непідвладні їм фактори. Подекуди шокуючі і тривожно кумедні три епізоди відтворюють досвід дорослішання в комунальній квартирі в Блек Кантрі.

Синоніми, режисер Надав Лапід, Франція / Ізраїль / Німеччина

Золотий ведмідь за кращий фільм Берлінале 2019 року

Молодий ізраїльтянин Йоав вирішує порвати зв’язки з минулим і стати французом. У Парижі він залишає іврит і щосили прагне знайти собі нову ідентичність. Словник стає його постійним супутником.

Бакурау, режисер Клебер Мендонса Фільйо, Жуліано Дорнелеш, Бразилія / Франція

Приз журі Каннського кінофестивалю 2019 року

Через кілька років… Бакурау — маленьке село в бразильських сертанах — оплакує втрату Матріарха Кармеліти, яка прожила до дев’яноста чотирьох. За кілька днів мешканці дізнаються, що їхня спільнота зникла з більшості карт.

Морський диявол, режисер Пхуттіпхонг Ароонпхенг, Таїланд / Франція / Китай

Найкращий фільм програми Горизонти Венеціанського кінофестивалю 2018 року

Недалеко від селища на тайському узбережжі, де потонули тисячі біженців рохінджа, місцевий рибалка знаходить в лісі пораненого непритомного чоловіка. Він рятує незнайомця, який не розмовляє, дружить з ним і називає Тончаєм. Коли рибалка раптом зникає безслідно в море, Тончай поступово перебирає на себе життя свого друга — його будинок, його роботу і його колишню дружину.

Дилда, режисер Кантемир Балага, Російська Федерація

Нагорода за кращу режисуру програми Особливий погляд Каннського кінофестивалю 2019 року

1945 рік, Ленінград. Друга світова війна спустошила місто — зруйнувала будівлі і залишила його жителям одні руїни, фізичні та ментальні. Незважаючи на те, що блокада завершилася, життя і смерть продовжують боротьбу між уламків. Двоє молодих жінок — Ія і Маша — шукають сенс і надію, прагнучи відновити свої життя серед руїн.

Королівство, режисер Родріго Сорогоен, Іспанія / Франція

Основний конкурс Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2018 року, картина — володар 28 призів, у тому числі 7 нагород Національної кінопремії в Іспанії Гойя

Мануель Гомес Відаль — улюбленець виборців свого округу. Він також є корупціонером, який багато років збагачувався за рахунок бюджету. Після спроби прикрити свого колегу Мануеля викривають. Дивно, але члени його партії збираються перекласти весь тягар відповідальності на його плечі. Але він не збирається здаватися. На що може зважитися людина, щоб залишитися при владі?

 

Нагадуємо, ювілейний 10-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде в Одесі 12 — 20 липня. Почесним гостем фестивалю стане французька актриса Катрі Деньов.

Приємного просмотру!

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий