Кінодайджест #51: «Заборонений» Стус і кращі серіали осені 2019

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня — фільм про Стуса і Воно 2 за Стівеном Кінгом

Цього тижня в український прокат виходить багатостраждальний фільм про поета Василя Стуса – «Заборонений», а також інша важлива для України картина – «Моя бабуся з Марса» про життя в Криму після анексії. Крім того, на великих екранах можна буде подивитися продовження екранізації роману «Воно» Стівена Кінга, «Куди ти поділась, Бернадетт?» режисера Річарда Лінклейтера і документальний фільм про Іва Сен-Лорана – «Геніальний кутюр’є».

Воно 2

Продовження розділеного навпіл роману Стівена Кінга. У другій частині постарілі на 27 років герої з першого фільму змушені будуть повернутися в місто їхньої славної молодості, Деррі. Істота, що приймає форму клоуна Пеннівайза, прокинулася і мріє про дві речі: наїстися вдосталь і помститися.

Дорослі версії дітей з першого фільму зіграли: Білл Хейдер, Джеймс Макевой, Джессіка Честейн, Джей Райан, Айзая Мустафа, Джеймс Ренсон, Енді Бін. Плюс — Білл Скашгорд в ролі Воно. Режисер залишився той самий.

Заборонений

Багатостраждальний фільм-біографія українського поета Василя Стуса. У картини Романа Бровко змінювалися назви (Птах душі, Стус), вирізалися і перезнімалися сцени (з Медведчуком). З результатом тепер може ознайомитися кожен. У картині буде розказана здебільшого історія боротьби Стуса з радянською владою, з акцентом на фінальному тюремному ув’язненні та обставинах загибелі.

У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленников, Віталій Салій та інші.

Куди ти поділась, Бернадетт?

Новий фільм американського класика Лінклейтера, що виходить якраз перед зануренням режисера в його наступний проект, зйомки якого розтягнуться на 20 років. У картині «Куди ти поділась, Бернадетт?» постановник «Отроцтва» і «Приголомшені та збентежені» розповість історію жінки на ім’я, власне, Бернадетт. Вона ненавидить людей, а найбільше батьків однокласників своєї маленької дочки Бі. Одного разу Бернадетт зникає. Тепер Бі повинна зрозуміти причину зникнення і згодом знайти свою маму. У головній ролі Кейт Бланшетт. У другорядних: Емма Нельсон, Біллі Крудап, Крістен Уіг, Лоуренс Фішберн та інші.

Моя бабуся з Марса

Повнометражний документальний дебют білоруського режисера Міхалковича будується навколо його рідної бабусі Зіни — кримчанки, яка не визнає анексію півострова Російською Федерацією. Позиція зрозуміла на території материкової України, але не в самому Криму, де проживає жінка. Як наслідок, Зіна втратила спілкування з багатьма подругами і взагалі відчуває себе поза бурхливого життя, яке колись так цінувала. 

Як сказав сам Міхалкович: «Крим — це Марс, що зійшов з орбіти». Фільм режисера — можливість зазирнути за невизнаний кордон і побачити побут і стан деяких жителів бунтівного півострова.

Геніальний кутюр’є

Документальна картина про одного з ключових кутюр’є в історії моди — Іва Сен-Лорана. За три роки, що режисер Мейру провів поблизу дизайнера, він встиг зняти не просто фільм про конкретну людину, а й зафіксувати час згасання — фізичного й творчого. Стрічка була закінчена ще в 2001 році, але партнер Лорана П’єр Берже довгий час забороняв її вихід в прокат. Поки в 2015-му ситуація не змінилася на протилежну і віконце в майстерню генія відкрилося.

Світло мого життя

Другий режисерський проект молодшого брата Бена Аффлека після квазідокументального досвіду «Я все ще тут» 2010 року. Цього разу перед нами художнє кіно, дія якого відбувається в світі після чуми. Хвороба знищила практично все жіноче населення планети (деталь, що забавно римується зі звинуваченнями в домаганнях, висунутими проти Кейсі Аффлека його колишньою колегою). Спустошеною країною пересуваються батько з дочкою. У останньої щось на зразок імунітету.

Країна ж спустошена частково: як відомо, глобальні катаклізми провокують в людях недобре. Батько, намагаючись захистити дочку, видає її за свого сина. У головній ролі сам Аффлек, плюс: Елізабет Мосс, Анна Пневскі, Том Бауер та інші.

На Венеціанському кінофестивалі пройшла прем’єра Атлантиди Васяновича

У середу, 4 вересня, на Венеціанському кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму українського режисера Валентина Васяновича «Атлантида». З цієї нагоди над фестивальною локацією вперше в його історії підняли жовто-блакитний прапор. Нова робота Васяновича – «Атлантида» (Atlantis) — представлена у другій за значущістю програмі Венеціанського кінофестивалю – «Горизонти».

Це фільм про майбутню перемогу у війні з Росією та повернення окупованого Донбасу до складу України. Сюжет змальовує судоми перед остаточною руйнацією міфу індустріального Донбасу: на рівні промислового ландшафту, і насамперед — у людському вимірі.

Режисер свідомо відмовився від роботи з професійними акторами і залучив до зйомок волонтерів і військових, які брали участь в бойових діях на сході України. Приміром, в кадрі можна побачити співробітника фонду «Повернись живим» Андрія Римарука.

Представляти Атлантиду до Венеції поїхали режисер Васянович, продюсери та знімальна група. Також на прем’єрі були присутні екс-голова Держкіно Пилип Іллєнко та продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич.

Тим часом у західних ЗМІ починають з’являтися перші рецензії на картину Васяновича. «Валентин Васянович знаходить кохання в безнадійному місці в одному з найцікавіших показів програми Горизонти», — пише видання Cineuropa.

«Після артхаусної сенсації 2014 року «Плем’я» та минулорічних «Домашніх ігор» український режисер Валентин Васянович зарекомендував себе як універсальний кінорежисер з відповідним смаком. Незважаючи на те, що Атлантида має майже таку ж силу, це один з найцікавіших фільмів програми цього року, який досить важко зрозуміти й описати. Це частково коментар до нинішніх політичних заворушень, які все ще тривають, і частково постапокаліптичне бачення зруйнованого, пустелеподібного всесвіту, який виглядав би доречним в екранізаціях Божевільного Макса», — йдеться в рецензії.

«З подіями в майбутньому — в 2025 році, якщо бути точним — він показує Східну Україну через рік після війни. Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки жорстоко спустошене, що зміни на даний момент є незворотними. Відображаючи висловлювання режисера, що «найбільша проблема Донбасу — це не економічна деградація, а екологічна катастрофа», він оповідає про війну як явну загрозу для навколишнього середовища — не просто військову операцію, яку слід виконати і ніколи більше не згадати. Це катастрофа, яка не просто зупиняється на найближчому оточенні, а просочується всюди через людей, усі мають справу з якоюсь минулою травмою і намагаються витягнути з себе щось на зразок життя», — пише авторка і каже, що фільм створює атмосферу творів Орвелла та може виявитися «найоригінальнішим фільмом сучасного українського кінематографа».

Кращі нові серіали осені — Новий Папа, Бетвумен і Карнівал Роу

Почалася осінь — час пледів, глінтвейну та серіалів. До скорочення світлового дня і холодів варто підготуватися, відібравши пару-трійку фільмів, які допоможуть не так сильно сумувати за літом. Пропонуємо вам найбільш варті уваги стрічки, які вийдуть на екрани восени 2019 року плюс два  вподобаних публікою – «Корона» і «Новий Папа».

Карнівал Роу

Фентезійний серіал «Карнівал Роу» з Орландо Блумом і Карою Делевінь вийшов в останні дні серпня, але, без сумніву, вартий того, щоб дивитися його у вересні. За сюжетом, у вигаданому місті Бурзі живуть казкові істоти — феї та ельфи, вампіри й чудовиська, а вулицями розгулює серійний вбивця, якого намагається зловити приватний детектив.

Темний кристал: Епоха опору

10-серійний серіал-фентезі від Netflix з вражаючими спецефектами і графікою. Це по суті приквел до однойменнго фільму 1982 року Джима Хенсона. Події відбуваються на вигаданій планеті Тра, де три гельфлінги — Ріан, Бреа і Діт — починають повстання проти скексів. Одного з головних героїв озвучить зірка фільму Рокетмен Терон Еджертон.

Політик

Сатирична комедія режисера Райяна Мерфі та виробництва Netflix розповідає про амбітного студента з Санта-Барбари Пейтона Ховарда, який з дитинства мріє стати президентом США. Роль матері Ховарда грає Гвінет Пелтроу, також в серіалі можна буде побачити Барбру Стрейзанд.

Неймовірне

Восьмисерійний серіал, створений на основі статті «Неймовірна історія згвалтування», що отримала Пулітцерівську премію, заслуговує на увагу також тому, що його зняла режисерка українського походження Ліза Холоденко. Серіал розповість історію 18-річної школярки Марі Адлер, яка заявила про зґвалтування, але її словам не вірять ні батьки, ані поліція.

Блудний син

Американський комедійно-драматичний телесеріал, головний герой якого геніальний кримінальний психолог Малкольм Брайт допомагає поліції Нью-Йорка в розслідуванні злочинів, в яких замішані серійні вбивці та маніяки. Йому легко зрозуміти хід їхніх думок, адже його рідний батько Мартін Вітлі на прізвисько Хірург перебуває у в’язниці суворого режиму за вбивство двадцяти людей.

Бетвумен

Супергеройський телесеріал, заснований на коміксах про Бетмена і присвячений його двоюрідній сестрі — Кейт Кейн, яку прозвали Бетвумен. Кейт (її грає Рубі Роуз) — колишній солдат із Готема, дискредитована зв’язком з військовою. Коли її кохана зникає при виконанні місії, Кейт повертається в рідне місто й починає боротися зі злом і несправедливістю.

Сучасна любов

Серіал складається з восьми різних реальних історій про відносини, раніше опублікованих в однойменній колонці газети The New York Times. Тут можна буде побачити безліч відомих і улюблених акторів: Енн Хетевей і Дева Пателя, Софію Бутеллу та Ендрю Скотта, Тіну Фей і Енді Гарсія.

Катерина ІІ

Знятий НВО міні-серіал про імператрицю Катерині II, яка правила Росією 34 роки. У чотирьох епізодах глядачам будуть показані останні роки правління Катерини і її відносини з фаворитом Григорієм Потьомкіним. Головну роль в серіалі зіграла блискуча Хелен Міррен.

Мандалорець

Серіал-спін-офф «Зоряних воєн», знятий Джоном Фавро (Залізна людина, Король лев). Дія розгортається після падіння Імперії і до появи Першого ордена. Головний герой — самотній мандалорець-найманець, який подорожує віддаленими куточками галактики.

Новий Папа

Продовження популярного серіалу «Молодий Папа» з Джудом Лоу в головній ролі. У 10 епізодах нового сезону, який отримав іншу назву, крім Лоу, знялися також Джон Малкович, Шерон Стоун і Мерілін Менсон. Режисер — як і раніше Паоло Соррентіно. Тепер на папський престол замість Пія XIII (Джуд Лоу) сходить англієць, який приймає ім’я Іоанн Павло III (Джон Малкович).

Корона (3 сезон)

Не новий, але такий довгоочікуваний серіал «Корона» знову вийде на екрани. У третьому сезоні роль королеви Британії виконає оскароносна актриса Олівія Колман, принцеси Маргарет — Хелена Бонем Картер, а принца Філіпа — Тобайс Мензіс. Події нового сезону будуть відбуватися в період з 1964 по 1976 роки.

Ранкове шоу

Серіал про зірок ранкового телеефіру, спродюсований Різ Візерспун і Дженніфер Еністон. Актриси також зіграли дві головні ролі в ньому. Компанію їм склав Стів Каррел, який грає відомого ведучого, який втрачає роботу через звинувачення в харассменті. Серіал заснований на книзі журналіста CNN Браяна Стелтера Тop of the Morning.

Приємного перегляду!

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий