Кінодайджест #56: блокбастер про Захара Беркута та Україна на Оскарі

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня — Захар Беркут і Двійник

Цього тижня в кінотеатрах можна буде подивитися один з наймасштабніших кінопроектів в сучасній українській історії — новий фільм Ахтема Сеітаблаєва «Захар Беркут». Також на великих екранах будуть показувати фільм Двійник з Віллом Смітом і американський ремейк датської картини Після весілля. Крім того, цього тижня стартує фестиваль Нове німецьке кіно, в рамках якого покажуть п’ять найновіших фільмів цієї країни.

Захар Беркут

Один з наймасштабніших кінопроектів в сучасній українській історії. Режисер фільмів «Кіборги» і «Чужа молитва» (Ахтем Сеітаблаєв) за підтримки молодого колеги з США (Джон Вінн) зняв вільну екранізацію однойменного тексту Івана Франка. Дія фільму відбувається в XIII столітті в Карпатах. Монгольська орда на чолі з ханом на ім’я Бурунда намагається пройти гори і піти далі до Європи, але на його шляху стає маленьке, але гордий селище на чолі з братами Беркутами. Монголам буде непереливки. У головних ролях: Роберт Патрік, Томмі Фленаган, Роккі Майерс, Андрій Ісаєнко та інші.

Двійник

Найтитулованіший з нині живих режисерів продовжує експериментувати з технікою. Попередній свій фільм (Довга прогулянка Біллі Лінна в перерві футбольного матчу) Лі зняв на камери з підвищеною частотою кадрів. Того разу вийшло 120 кадрів на секунду, замість звичних 24-х. Картинка, як наслідок, вийшла дуже детальною. Фільм «Двійник» з Віллом Смітом вирішена з такою ж кількістю кадрів. За сюжетом знаменитий актор грає одразу дві ролі: старого кілера на службі в держави і свого ж молодого клона. Другий намагається вбити першого. Виходить не дуже. Крім Сміта, в картині зіграли: Клайв Овен, Мері Елізабет Вінстед, Бенедикт Вонг та інші. Співавтором сценарію став Девід Беніофф (Гра престолів).

Нове німецьке кіно 2019

Огляд досягнень німецького кінематографа за останній рік пройде в Україні в ювілейний 25-й раз. У програмі п’ять фільмів. Трилер про реально існуючого психопата на ім’я Фріц Хонка, який орудував в Гамбурзі в 70-х, що викликав у багатьох глядачів шок ще на Берлінському кінофестивалі («Золота рукавичка»); «Гундерманн» — ще одна біографія, тільки цього разу про водія екскаватора і за сумісництвом натхненного музиканта і поета; драма з елементами фантастики про нещасного фрілансера, який не хотів нічого змінювати у своєму житті, але якого таки наздогнали зміни: одного разу прокинувшись він виявив, що залишився останньою людиною на землі («У моїй кімнаті»).

Фільм «Робота без авторства» — третя біографія в програмі. Цього разу від іменитого режисера Флоріана Хенкеля фон Доннерсмарка (Життя інших) і про художника Герхарда Ріхтера; й остання по порядку, але не за значенням документалка Дух Баухаусу, приурочена до сторіччя появи в Веймарі знаменитої школи. Покази відбуватимуться в столичному кінотеатрі «Жовтень» з 10 по 16 жовтня. В інших містах країни фестиваль пройде трохи пізніше.

Після весілля

Американський ремейк номінованого в 2006 році на Оскар однойменного фільму датчанки Сюзанни Бір. У новій версії зіграли: Мішель Вільямс, Джуліанна Мур, Біллі Крудап. Перша грає господиню притулку в Індії. Друга — мільйонерку з США, яка хоче допомогти дітям грошима. Третій — темна конячка: він чоловік героїні Мур і одночасно пов’язаний спільним минулим з героїнею Вільямс. Все це закручується в щось на зразок токсичного любовного трикутника заднім числом з купою скелетів, що раз у раз вистрибують з шаф. Світова прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі Sundance взимку цього року.

Нове німецьке кіно 2019: повна програма кінофестивалю

10 жовтня стартовав щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно», який пропонує українським глядачам найкращі та найновіші зразки кінематографу цієї країни. До програми кіноогляду, який проводиться Goethe Institut в Україні та Артхаус Трафік, цього року увійшли п’ять фільмів.

Фестиваль відкриє музичний байопік «Ґундерманн». Фільм Андреаса Дрезена розповідає про життя, любов та працю Ґерхарда Ґундерманна, простого оператора екскаватора, який почав писати пісні та став рок-зіркою у Східній Німеччині. На батьківщині стрічка Дрезена отримала п’ять премій Deutscher Filmpreis: за найкращий фільм, режисуру, головну чоловічу роль, сценарій, художника-постановника та костюми.

Прем’єра нової роботи Фатіха Акіна, стрічки «Золота рукавичка», відбулася в рамках конкурсної програми Берлінського кінофестивалю, де шокуючий трилер претендував на Золотого ведмедя. Фільм розповідає про серійного убивцю Фріца Гонку, який жив у Гамбурзі та знаходив собі жертв серед повій у однойменному місцевому пабі. За словами кінопреси, стрічка Акіна «закриває тему серійних убивць у кіно».

«Робота без авторства» Флоріана Генкеля фон Доннерсмарка — драма, заснована на біографії німецького художника Ґерхарда Ріхтера. Дитинство Ріхтера припало на нацистські роки, що вплинуло не тільки на його життя, але і на його творчість. Прем’єра фільму відбулася в рамках конкурсної програми Венеціанського кінофестивалю, де він був відзначений премією молодіжного журі. Стрічка була номінована на премію Оскар за найкращий фільм іноземною мовою і найкращу операторську роботу.

Фантастична драма «У моїй кімнаті» — нова робота від лауреата Срібного ведмедя Берлінале Ульріха Кьолера. Головний герой фантастичної драми У моїй кімнаті — фрілансер, у якого мало грошей, але багато вільного часу. Він нещасний, але не думає про інше життя. Одного разу він прокидається і розуміє, що людство зникло з лиця землі. Прем’єра стрічки пройшла в рамках програми Особливий погляд торішнього Каннського кінофестивалю.

У 2019 році сторічний ювілей святкує легендарна німецька школа архітектури Баугауз. Документальний фільм «Дух Баугаузу» Нільса Больбрінкера та Томаса Тільша, створений в рамках мультимедійного проекту до річниці, розвідає про колосальний вплив художнього руху на сучасний вигляд нашого світу.

Нове німецьке кіно — один з найстаріших кінооглядів в Україні, які представляють кінематограф своєї країни. Фестиваль проходить у Києві з 10 по 16 жовтня у кінотеатрі Жовтень. Також покази традиційно пройдуть у Маріуполі, Харкові, Дніпрі, Львові, Чернівцях та Одесі.

Два українських фільми увійшли до лонг-листа премії Оскар

Американська кіноакадемія оприлюднила довгий список кінопремії Оскар у категорії Міжнародний повнометражний фільм. До нього увійшло дві українські стрічки. Зокрема, до лонг-листа кіно із 93 країн світу потрапив відібраний Українським Оскарівським комітетом фільм Нарімана Алієва «Додому» (EVGE).

«Додому» — повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

Також до списку увійшов українсько-чесько-словацько-польський фільм Вацлава Маргоула «Пофарбоване пташеня» (The Painted Bird), який висунуто претендентом від Чехії. Фільм знято за підтримки українського Держкіно.

Сюжет фільму «Пофарбоване пташеня» розгортається у часи Другої світової війни. Аби вберегти свого сина, батьки віддають його у далеке село у Східній Європі. Але тітка хлопчика помирає і йому доводиться самому виживати у цьому жорстокому світі. Головні ролі у фільмі зіграли зірки світової величини — Удо Кір (Суспірія, Блейд), Стеллан Скарсгард (Чорнобиль, Месники, Німфоманка) та Гарві Кейтель (Скажені пси, Кримінальне чтиво).

Шортлист премії Оскар буде оголошено 16 грудня 2019 року, а перелік номінантів стане відомий 13 січня 2020 року.

Одразу два фільми. Сценарист підтвердив роботу над продовженням «Матриці»

Сценарист Зак Пенн заявив про те, що наразі працює над приквелом фільму «Матриця». «Люди ставлять запитання, тому дозвольте мені повідомити, що наразі Warner Bros працює над двома фільмами всесвіту Матриця. Я пишу сценарій для приквела, а Лана Вачовскі зніме сиквел», -заявив Пенн.

Раніше повідомлялося, що керівник компанії Warner Bros. Pictures Group Тобі Еммеріх заявив, що студія збирається зняти четверту частину фільму «Матриця» за сценарієм Лани Вачовскі.

Нагадаємо, інформація про те, що Warner Bros. зніме продовження культового науково-фантастичного бойовика «Матриця», знятого братами Вачовскі та випущеного в 1999 році, з’явилася ще у 2017 році.

У 2017 році в своєму Twitter Пенн написав, що називати фільм перезапуском або рімейком було б неточно: «Все, що я можу сказати на даний момент, це те, що ніхто не повинен перезавантажувати Матрицю. Поки я не можу коментувати, скажу тільки, що слова «перезавантаження» і «рімейк» були зі статей. Давайте припинимо поширювати неточні новини. Чи хочу я побачити більше історій у всесвіті Матриці? Так. Тому що це блискуча ідея, яка породжує великі історії. Подивіться, що люди роблять із всесвітом Людей Ікс».

Пізніше у ЗМІ з’являлися суперечливі відомості про те, чи будуть залучені до нового фільму сестри Вачовскі. А влітку 2019-го з’явилися чутки про те, хто в продовженні «Матриці» замінить голлівудського актора Кіану Рівза.

Приємного перегляду!

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий