Кінодайджест #58: мерці і древнє зло — що подивитися на Хеллоуїн

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня — Київський тиждень критики і «Зомбіленд 2»

На цьому тижні в кінотеатрах починаються покази анімації «Родина Адамсів», продовження фільму 2009 року «Зомбіленд» і старого фільму «Термінатор 2: Судний день» в 3D. Крім того, в найближчі дні стартує фестиваль Київський тиждень критики 2019, на якому також можна буде подивитися безліч шедеврів класики і цікавих новинок.

Зомбіленд 2: Подвійний постріл

Продовження приємного і помірно успішного фільму 2009 року випуску. Та картина закінчилася на мажорній ноті: герої вижили після ночі в переповненому зомбі луна-парку і стали якось рідніше один одному. У новій частині проблеми повернуться: в групі знову з’явиться напруга, додасться кілька нових персонажів, а зомбі стануть ще небезпечнішими. Зняв все це щастя режисер «Зомбіленда 1» Рубен Флейшер. У головних ролях: Вуді Харрельсон, Джессі Айзенберг, Емма Стоун, Ебігейл Бреслін, Розаріо Доусон, Томас Міддлдітч та інші. Подейкують про нове камео Білла Мюррея.

Київський тиждень критики 2019

Третій міжнародний кінофестиваль Київський тиждень критики дарує рідкісну можливість побачити на великому екрані фільми класиків Нового Голлівуду: «Апокаліпсис сьогодні» Копполи, «Таксист» Скорсезе (може бути цікаво шанувальникам Джокера), «Довге прощання Олтмена», Керрі де Пальми, «Безтурботний їздець» Денніса Хоппера. А також ознайомитися з прикладами сучасного фестивального кіно: «Маяк» Роберта Еггерса, «Крихітка зомбі» Бертрана Бонелло, «Атлантика» Мії Діоп, «Озеро диких гусей» Дяо Інан.

Плюс — побачити гідне українське кіно раніше планованих прем’єр: Додому Нарімана Алієва і Мої думки Тихі Антоніо Лукича. Покази відбудуться в кінотеатрі Жовтень. З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Родина Адамсів

Сучасне прочитання класичного американського коміксу про несхоже на інших сімейство Адамсів. Тепер у формі мультика. Будучи по суті перезавантаженням всієї цієї історії, фільм Грега Тірнана і Конрада Вернона заново познайомить нас з Гомесом, Мортішею, Венздей, Пагзлі, дядьком Фестером і іншими не менш похмурими представниками Адамсів.

Сюжет же буде будуватися на ситуаціях двох типів: сімейних відносинах Адамсів та їхніх спробах соціалізуватися з місцевою громадою. В останньому випадку Венздей відправляють в школу, де вона влаштовує переполох, заводить друзів і налаштовує проти Адамсів батьків своїх однокласників. Попереду маленька локальна війна.

Термінатор 2: Судний день (3D)

Розминка перед фільмом «Термінатор: Темна доля». І ще одна рідкісна можливість побачити класику (в даному випадку розумної гостросюжетної фантастики) на великому екрані. Сюжет відомий, але все ж: з майбутнього в сьогодення прибувають два робота. Завдання одного, який небезпечніший, знищити поки ще молодого лідера людей у їхній війні проти машин — Джона Коннора. Завдання другого, який простіший, захистити хлопця.

Об’єднавшись зі своєю матір’ю Сарою, Джон і «добрий» Термінатор намагаються вижити і одночасно зрівняти з землею лабораторію, вчені якої працюють над створенням штучного інтелекту. Тобто не знаючи того, самі риють собі могилу. Через 27 років після більш-менш щасливого фіналу «Термінатора 2» світ знову непомітно наблизиться до прірви. І знову Сара Коннор разом з Термінатором моделі T-800 буде намагатися його врятувати.

Оголошені переможці другої національної премії кінокритиків «Кіноколо»

Друга національна премія кінокритиків «Кіноколо» оголосила переможців. Фільми були нагороджені у четвер, 24 жовтня, на урочистій церемонії під час відкриття кінофестивалю Київський тиждень критики.

Премію за найкращий фільм кінокритики присудили драмі «Додому», а її режисер Наріман Алієв також відзначений як найкращий режисер року.

Нагороду за найкращу чоловічу роль отримав виконавець головної ролі Ахтем Сеітаблаєв. Найкращою акторкою другий рік поспіль названо Ірму Вітовську (за роботу у комедії «Мої думки тихі»).

Премія «Відкриття року», яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, присуджена режисеру комедії «Мої думки тихі» Антоніо Лукічу.

Найкращим документальним фільмом названо «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан. Стрічка Івана Орленка «У нашій синагозі» удостоєна премії за найкращий короткометражний ігровий фільм.

У 2019 році в рамках премії вперше присуджено нагороду за найкращий анімаційний фільм — ним стала стрічка «Кохання» Микити Лиськова.

Премія кінокритиків України «Кіноколо» заснована у 2018 році — вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України.

До комітету «Кінокола» входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ.

На премію номінувалися стрічки українського виробництва, які були вперше показані в Україні в період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року включно, а саме мали кінотеатральний прокат на території України або були показані вперше на українському кінофестивалі.

Церемонія нагородження премії традиційно відкриває Київський тиждень критики, який цього року проходить з 24 по 30 жовтня у кінотеатрі Жовтень.

Український фільм отримав спеціальну відзнаку на Варшавському кінофестивалі

Фільм Дар’ї Онищенко «Забуті» отримав спеціальну відзнаку журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі. Картина змагалась у конкурсній програмі Competition 1−2, в якій представлені перші та другі повнометражні фільми молодих режисерів.

Стрічка «Забуті» — це історія україномовної родини з Луганська, яка намагається залишити непідконтрольну територію і переїхати до Києва. Фільм звертає увагу на проблеми переселенців та на важкі умови життя в окупованому місті. Втім, це також ідеалістичний фільм про кохання і віру у майбутнє. Головна героїня Ніна, молода вчителька української мови, закохується в Андрія — хлопця-сироту, який теж бореться з несправедливістю в окупованому місті. Фільм показує долі людей, що залишаються мужніми і вірними своїм ідеалам, попри важкі обставини.

У стрічці зіграли Марина Кошкіна (Захар Беркут), Василь Кухарський, Данило Каменський (Сторожова застава) та зірка українського кіно Олексій Горбунов. Одну з ролей у картині «Забуті» зіграла відома українська художниця Марія Куліковська. У кадрі вона робить власний арт-перформенс — знищує власні скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулась у центрі сучасного мистецтва IZOLYATSIA у Донецьку у 2014-му році.

У Варшаві відбулось п’ять показів стрічки «Забуті». «Польські та іноземні глядачі гарно сприйняли фільм. Деякі люди казали, що вони взагалі нічого не знали, про те, що зараз відбувається в Україні і були дуже здивовані побаченим на екрані. Це для мене, напевно, найважливіше», — розповіла режисерка Онищенко.

Зйомки фільму «Забуті» відбулись у січні та лютому 2019 року у Києві. Фільм є україно-швейцарською копродукцією, яка отримала фінансову підтримку Міністерства культури України за результатами конкурсного відбору.

Представлений епічний фінальний трейлер нових Зоряних воєн

У мережі опубліковано фінальний трейлер дев’ятого епізоду фільму «Зоряні війни: Сходження Скайуокера» (Star Wars: The Rise of Skywalker). Ролик, тривалістю 2,5 хвилини, був представлений на офіційному YouTube-каналі Зоряних воєн і набрав за 5 годин з моменту публікації більш 2 млн переглядів.

У трейлері можна побачити, як Рей бореться з Кайло Реном. Також новий ролик включив в себе фрагмент зустрічі головної героїні з принцесою Леєю, роль якої виконала Керрі Фішер. Примітно, що через кілька років після смерті актриси творці фільму використовували раніше відзняті матеріали, а також сцени з цифровою CGI копією.

Прем’єра дев’ятого епізоду космічної саги «Зоряні війни», продовження внутрішньої хронології серії відбудеться 19 грудня 2019 року.

Відьми, неон і прадавнє зло. Що можна подивитись на Хелловін

Хелловін — відмінний час для перегляду фільмів жахів. Останнім часом на екрани виходить все більше нестандартних і дійсно страшних хорроров, які заслуговують на увагу. Пропонуємо вам добірку фільмів, які зроблять вечір Хелловіна ще більш моторошним і цікавим.

1. Gremlins (Гремліни, режисер Джо Данте, 1984 рік)

Страшний і водночас кумедний фільм про милих істот, яких не можна годувати після опівночі. Зрозуміло, правило порушується, і гарненька тваринка перетворюється на зловісного монстра. Незважаючи на те, що фільм заявлений як хоррор, його можна дивитися всією сім’єю — тут є і пригоди, і смішні моменти, і щасливий кінець. І, звичайно, симпатяги могваї — ну як не захотіти собі такого улюбленця?

2. Evil Dead (Зловісні мерці, режисер Сем Реймі, 1981 год / Федеріко Альварес, 2013 рік)

Прадавнє зло, що чекає на звільнення, компанія молоді, яка потрапляє в покинуту посеред лісу хатинку — це класика фільмів жахів, що стала відправною точкою для багатьох наступних хоррорів. До речі, в 2013 вийшов більш жорстокий і похмурий ремейк фільму, який також рекомендується до перегляду.

3. The Cabin in the Woods (Хатина в лісі, режисер Дрю Годдард, 2012 рік)

Любіть несподівані розв’язки? Ви якраз за адресою: Хатина в лісі — спадкоємець Зловісних мерців, який починається як традиційний фільм жахів про невдачливу молодь, що потрапила в нехороше місце, але вже в середині фільму … Втім, це потрібно бачити самому! Повірте — цей фільм не раз змусить вас заплющити очі.

4. Hereditary (Реінкарнація, режисер Арі Астер, 2018 рік)

Найкращий хоррор 2018 року від режисера Арі Астера, котрий випустив в цьому році Сонцестояння, що миттєво отримало майже культовий статус. Але якщо світле і розмірене Сонцестояння не підходить для Хелловіна, то похмура і безвихідна Реінкарнація — те, що треба. Тут сімейна драма упакована в напружену атмосферу, яка все більше загострюється і перетворюється в божевільний і кошмарно-чарівний фінал.

5. The Neon Demon (Неоновий демон, режисер Ніколас Віндінг-Рефн, 2016 рік)

Естетський хоррор від режисера-візуалізатора Ніколаса Віндінга-Рефна, який не з чуток знає про складнощі модельної кар’єри (його дружина — відома модель) і вибудовує свій фільм жахів навколо цієї суворої сфери. Хоча в Неоновому демоні є безліч дійсно страшних моментів, на першому місці тут — краса: від операторської роботи неможливо відвести погляд, як і від диявольськи вродливої Ель Фаннінг.

6. Insidious (Астрал, Джеймс Ван і Лі Уоннелл, 2011 — 2018)

Те, що потрібно для хелловінських посиденьок в дружній компанії. Астрал — не складний артхаусний хоррор, але і не банальна страшилка. Всі страшні моменти фільму дійсно лякають, а за історією хочеться спостерігати — на щастя, франшиза розтягнулася на чотири частини і, судячи з усього, зупинятися не збирається.

7. Get Out! (Геть!, режисер Джордан Піл 2017 рік)

Номінант на премію Оскар-2018. Напружений хоррор-трилер з соціальним підґрунтям — проблемою расизму в Америці. Режисер-дебютант Джордан Пив зумів звести саспенс картини до межі, при цьому розбавивши її дійсно кумедними моментами.

8. Suspiria (Суспірія, режисер Даріо Ардженто, 1977 рік / режисер Лука Гуаданьїно, 2018 рік)

Італійський хоррор-джало про юну танцівницю, що потрапляє в балетну школу мрії, якою заправляють відьми. Оригінальний фільм відрізнявся яскравими насиченими фарбами, великою кількістю крові, динамічною музикою і нехитрим сюжетом. Сучасний ремейк взяв від класики тільки основну ідею та назву і збудував похмурий і реалістичний містичний світ на тлі війни під заворожуючий саундтрек Тома Йорка.

9. The Blair Witch Project (Відьма з Блер, режисери Деніел Мірік і Едуардо Санчес, 1999 год)

Класика псевдодокументалістики — фільм про групу студентів, які вирушили на пошуки паранормальних явищ в старовинний ліс. Картина свого часу отримала змішані відгуки критиків, але серед глядачів стала справжнім хітом. Що й казати про цілу хвилю жахів-мок’юментарі, які з’явилися після Відьми з Блер: Паранормальне явище, Шукачі могил, Карантин, Візит… Далі буде, але законодавця жанру дійсно потрібно знати в обличчя.

10. Halloween (Хэллоуин, 2018, режисер Девід Гордон Грін / 1978 год, режисер Джон Карпентер

Куди ж без тематичного фільму? Хелловін Джона Карпентера подарував світові кіно харизматичного лиходія — Майкла Майерса — і став одним з найбільш знакових фільмів жахів в світі.

Бонус:

What We Do In The Shadows (Що ми робимо в тіні, режисери Тайка Вайтіті і Джемейн Клемент, 2014 рік)

Новозеландський хіт, знятий в псевдодокументальному стилі, що розповідає про повсякденне життя вампірів у сучасному світі. У фільмі прекрасно все: оригінальне використання кліше про вампірів, акторська гра, гумор — все репліки персонажів хочеться розібрати на цитати. Словом, те, що потрібно, аби вдосталь повеселитися, але й від теми злих сил не відходити — Хелловін все-таки.

Приємного перегляду!

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий