Кінодайджест #60: в Голлівуді оживили Джеймса Діна і культове «Сяйво»

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня – «Доктор Сон» і «Додому»

В українських кінотеатрах цього тижня почнуть показувати одну з головних прем’єр цього року — драму Нарімана Алієва «Додому», а також довгоочікуване продовження культового «Сяйва» — «Доктор Сон». Крім того, на великих екранах можна буде подивитися біографічну спортивну драму «Гонка на мільйон» і інтригуючий трилер «Таємниці райських пагорбів».

Додому

Одна з головних українських прем’єр цього року. Наш час. Чоловік на ім’я Мустафа приїжджає до Києва з окупованого Криму. Мета — забрати тіло мертвого сина і разом з ним забрати з собою живого. Перший загинув на війні, другий — вчиться в інституті. Дорогою додому хлопці потрапляють в колотнечі, які ілюструють надто багато, щоб хтось міг залишитися байдужим. Картина Алієва отримала головний приз Одеського кінофестивалю, кілька премій Кіноколо і ще купу інших міжнародних призів. У головних ролях: Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар’я Баріхашвілі та інші.

Доктор Сон

Вкрай амбітний проект від одного з кращих режисерів хоррорів нашого часу. В основі фільму лежить однойменний роман Стівена Кінга, який є продовженням його ж знаменитого «Сяйва». Події розвиваються через 40 років після закінчення подій тієї книги. Хлопчик Денні Торренс подорослішав, поховав матір і практично повністю зруйнував своє життя. Він працює в будинку для літніх людей, там же на горищі спить.

Все йде своєю чергою поки одного разу Денні не зустрічає дівчинку, яка теж володіє даром «сяйва», тільки набагато сильнішим. За дівчинкою полює група людей-паразитів, з метою поглинути її силу і подовжити своє життя. У головних ролях: Юен Макгрегор, Ребекка Фергюсон, Кайлі Карран, Брюс Грінвуд та інші.

Гонка на мільйон

Біографічна спортивна драма про дівчину на ім’я Мішель Пейн (молодша дитина в багатодітній родині), яка мріє про кар’єру жокея. На шляху до своєї мрії Мішель отримує травму, що стає для неї фізичною перешкодою, але не емоційною: у 2015-му Мішель перемагає в перегонах Мельбурнський Кубок. Feel-good movie зняте актрисою Рейчел Гріффітс («Клієнт завжди мертвий»), з Терезою Палмер і Семом Нілом в головних ролях.

Таємниці райських пагорбів

Візуально інтригуюча історія про зворотну сторону Раю. Цим словом названо острів і щось на зразок санаторію, розташованого на його пагорбах. У центрі фільму дівчина на ім’я Ума, яку батьки відправляють до Раю на перевиховання. Там вона повинна вилікуватися від емоційних недуг. Однак, по закінченні невеликої кількості часу Ума розуміє, що відпочити не вийде: вночі над пацієнтами Рая проводять щось на зразок дослідів, а заправляє всім на острові неврівноважена Герцогиня. Головні ролі в цьому жіночому трилері зіграли: Емма Робертс, Аквафін, Мілла Йовович, Ейса Гонсалес та інші.

Сім цікавих фактів про фільм «Додому» Нарімана Алієва

Дебютний повнометражний фільм українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва «Додому» виходить в прокат 7 листопада. Драма, сценарій якої Алієв написав разом з українською режисеркою Марисею Нікітюк («Коли падають дерева»), розповідає історію кримського татарина Мустафи, чиї сини покинули півострів після його анексії. Брати влаштовуються в Києві, але раптово старший, Назім, гине, і батько вирушає в столицю за тілом сина, щоб поховати його на батьківщині. Також він має намір забрати в Крим і молодшого сина, Аліма.

Картину «Додому» вже могли подивитися глядачі кількох кінофестивалів, де історія кримськотатарської родини зібрала і позитивні відгуки критиків, і престижні нагороди. З нагоди виходу фільму в широкий всеукраїнський прокат НВ STYLE зібрав сім цікавих фактів про драму Нарімана Алієва:

1. Світова прем’єра фільму «Додому» відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі. Він був представлений у програмі Особливий погляд і претендував на премію Золота камера за кращий дебютний фільм. Як розповів Алієв, звістка про те, що фільм включили в програму Канн прийшла за три дні до її оприлюднення, проте на прес-конференції Додому назвати забули. «Директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо забув нас згадати… Прес-конференція закінчилася, ми вже близькі до серцевого нападу… Всі, хто був у курсі, нам пишуть: «А що ж? А як же?» І тут він виходить на сцену і каже: «Ах, так, ось ще фільм…» — розповів продюсер фільму Володимир Яценко.

2. Додому, або кримськотатарською EVGE, — перший повнометражний художній фільм 26-річного Нарімана Алієва. До цього, за останні шість років в якості режисера він зняв три короткометражні фільми – «Повернутися на світанку» (2013), «Тебе люблю» (2014 року) і «Без тебе» (2016). Ці картини формують трилогію Кримські історії, а остання з них була представлена на Берлінале. У них Алієв знімав непрофесійних акторів, здебільшого своїх родичів, і декому з них пощастило знятися і в першому повному метрі режисера.

3. Одну з двох головних ролей в «Додому» зіграв двоюрідний брат Нарімана Ремзі Білялов. Він — непрофесійний актор, агроном за освітою і, за словами Алієва, абсолютно не зацікавлений в кінокар’єрі. «Я зателефонував своєму дядькові і кажу: «Мені потрібен Ремзі для зйомок». Тому що у нас в родині вирішується все через старших. Він каже: «Коли? На скільки?» Через десять хвилин Ремзі пише мені в месенджер: «Ти серйозно?» Я кажу: «Так, збирай речі», — згадував режисер.

4. Друга головна роль дісталася чи не найвідомішому кримському татарину в українському кіно — акторові та режисеру Ахтему Сеітаблаєву. Алієв зізнався, що боявся відмови відомого режисера взяти участь в дебютному повнометражному проекті колеги-початківця, і спочатку запропонував тому другорядну роль. Однак Сеітаблаєв не тільки погодився, але й, прочитавши сценарій, попросив віддати йому головну роль — Мустафи. «Я прочитав, не відриваючись, подзвонив кастинг-директору Павлу і, маючи акторське нахабство, попросив спробувати іншу роль, ніж та, яку мені пропонували зіграти», — розповів Сеітаблаєв.

5. Для зйомок фільму була спеціально побудована копія пункту пропуску Чонгар, який розташований між материковою Україною й анексованим Кримом. Щоб відтворити атмосферу роад-муві, ділиться Алієв, зйомки проходили в місцях, де за сюжетом знаходяться герої — в Києві, Київській області, на Арабатській стрілці та озері Сиваш. Зі зрозумілих причин, дві останні сцени, події яких відбуваються у Криму, також знімали в Херсонській області.

6. «Додому», який отримав Гран-прі 10-го Одеського кінофестивалю, продовжить свої фестивальні гастролі й навіть буде в прокаті за межами України — у Франції, у Великій Британії, Китаї, країнах Бенілюксу. Однак на батьківщині режисера, в окупованому нині Криму, картину принципово показувати не будуть. «Ми відмовилися продавати цей фільм на окуповану територію і на всю територію Російської Федерації. Була така пропозиція, але для нас це принципово», — розповів Яценко.

7. У серпні Український оскарівський комітет висунув драму Нарімана Алієва «Додому» на здобуття премії Оскар в номінації Найкращий фільм іноземною мовою. А буквально днями стало відомо, що він увійшов до списку фільмів, що претендують на номінацію премії Голлівудської асоціації іноземної преси Золотий глобус.

Опубліковано тизер українсько-польського історичного серіалу «Кава з кардамоном»

У Києві в музеї Варвари та Богдана Ханенків представили тизер історичної серіалу, знятого за мотивами роману української письменниці Наталії Гурницької «Мелодія кави в тональності кардамону».

У Мережі з’явився тизер українсько-польського історичного серіалу «Кава з кардамоном». Головні ролі в ньому виконають українська актриса Олена Лавренюк, яка втілить образ юної української красуні Анни і польський актор Павло Делонг, який виконає роль одруженого польського шляхтича Адама. Дії фільму відбуваються у XIX сторіччі.

Олена Лавренюк знайома українським глядачам за театральними роботами, а також за фільмами «11 дітей з Моршина» та «Dzidzio Контрабас». Павла Делонга український глядач знає за драмою Стівена Спілберг «Список Шиндлера».

Фільм про повернення Донбасу «Атлантида» отримав приз на фестивалі в Японії

Фільм «Атлантида» українського режисера Валентина Васяновича отримав спеціальний приз журі на Міжнародному кінофестивалі в Токіо (Японія). Новиною поділився режисер в своєму Facebook. «Знову перемога! Атлантида отримала Спеціальний приз журі на міжнародному кінофестивалі в Токіо!» — написав він.

«Атлантида» — це фільм про майбутню перемогу у війни з Росією та повернення окупованого Донбасу. Сюжет змальовує судоми перед остаточною руйнацією міфу індустріального Донбасу: на рівні промислового ландшафту, і насамперед — у людському вимірі.

Валентин Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Він свідомо відмовився від роботи з професійними акторами і залучив до зйомок волонтерів і військових, які брали участь в бойових діях на сході України. Приміром, в кадрі можна побачити співробітника фонду «Повернись живим» Андрія Римарука.

Світова прем’єра фільму «Атлантида» Валентина Васяновича відбулася 4 вересня на Венеціанському кінофестивалі. 32-й Міжнародний кінофестиваль у Токіо проходив з 28 жовтня по 5 листопада. На ньому було показано 180 фільмів із різних країн світу.

Померлий актор Джеймс Дін «зіграє» в фільмі про В’єтнам

Американський актор Джеймс Дін, який загинув в автокатастрофі понад 60 років тому, з’явиться у фільмі про війну у В’єтнамі «У пошуках Джека» (Finding Jack). Як повідомляє The Hollywood Reporter, актора, який загинув у 24-річному віці, за допомогою комп’ютерної графіки відтворять у вигляді цифрового двійника. 

«У пошуках Джека» — фільм, дії в якому будуть проходити за часів війни у В’єтнамі. У ньому розповідатиметься про те, як 10 тис. військових собак були використані в тих подіях, а потім покинуті. Цифровий двійник Діна зіграє у фільмі «другорядну ведучу роль». Це буде перша поява актора на екрані з часів виходу фільму Гігант в 1956 році.

Компанія Magic City Films, яка відповідає за виробництво картини, отримала права на використання образу Діна від членів його сім’ї.

«Ми шукали кандидатів серед молодих і відомих акторів, щоб зіграти роль Рогана,…, і після декількох місяців пошуків ми вибрали Джеймса Діна», — заявив один з режисерів майбутньої картини Антон Ернст.

Для створення реалістичної версії актора до проекту залучили дві студії візуальних ефектів: канадську Imagine Engine, причетну до створення фільмів Marvel, і південноафриканську MOI Worldwide, відому за серіалами і рекламою. Тіло Діна повністю відтворять за допомогою графіки, а репліки озвучить інший актор.

Відзначимо, що ця новина викликала бурхливу дискусію серед представників індустрії кіно. «Я роками говорила з друзями про це, і ніхто ніколи не вірив мені, що індустрія опуститься до такого, як тільки технології стануть кращими, — написала в Twitter дочка Робіна Вільямса Зельда. — PR-трюк чи ні, це створення ляльок з мерців, і це створює такий жахливий прецедент».

«Це жахливо, — написав актор Кріс Еванс. — Може, ми зможемо змусити комп’ютер намалювати нам нового Пікассо. Або напишемо пару нових мелодій Джона Леннона. Повна відсутність розуміння тут ганебна». Колегу підтримав актор Елайджа Вуд: «НІ. Такого не повинно відбуватися».

Приємного перегляду!

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий