Кого з президентів посадили за корупцію. Список «героїв»

Проблеми з чесністю і непідкупністю вищих посадових осіб існують не тільки в Україні. Розповімо вам про те, як судили за корупцію колишніх президентів різних країн

 

Слідчі Державного бюро розслідувань направили в Генеральну прокуратуру проект повідомлення про підозру п’ятого президенту України Петру Порошенку. Розповідаємо, як судили за корупцію колишніх президентів різних країн з усього світу.

Луїс Інасіу да Сілва «Лула» (Бразилія)

У квітні минулого року суд Бразилії ухвалив відправити за ґрати екс-президента країни Луїса Інасіу да Сілву. Він керував державою в період з 2003 по 2010 рік.

Лулу звинуватили відразу в п’яти корупційних справах. Розслідування його діяльності почалося в 2014 році. Воно постановило, що після приходу до президентської влади Сілва організував корупційну схему. Зокрема, будівельні компанії за відкати отримували підряди на великі проекти для нафтової компанії Petrobas.

Суд також постановив, що екс-президент отримав більше мільйона доларів хабара від будівельної компанії OAS. Пізніше за ці гроші він придбав собі елітну триповерхову квартиру.

У липні 2018 року Сілву засудили до 9,5 років в’язниці. Пізніше він програв апеляцію, а суд і зовсім збільшив його термін ув’язнення до дванадцяти років, пише TK.media.

Ніколя Саркозі (Франція)

На початку весни 2018 року у Франції поліція затримала колишнього президента країни Ніколя Саркозі. Через час його все ж відпустили, але слідство у його справі триває досі. Зокрема, екс-главу держави підозрюють у фінансових махінаціях під час його виборчої кампанії. Якщо конкретніше — він нібито незаконно отримував гроші від Лівії.

Так, французькі слідчі мають інформацію, згідно з якою лівійський диктатор Муаммар Каддафі в таємниці від всіх жертвував на кампанію Саркозі 50 мільйонів євро. Ця сума в два рази перевищує бюджет, дозволений законодавством Франції.

Крім цього, Саркозі звинувачують в корупційних схемах і зловживанні владою. Нібито він намагався отримати секретну інформацію від високопоставленого співробітника Касаційного суду Жильбера Азібеба. Натомість, президент обіцяв йому допомогти в призначенні на престижну посаду в Монако.

Жак Ширак (Франція)

Ще один колишніх президент Франції пройшов через судові розгляди через свого корупційного минулого. Правда, в цьому випадку, мова йде про ті часи, коли він ще працював мером Парижа.

Так, в 2011 році французький суд засудив Ширака до двох років позбавлення волі умовно. Його визнали винним у створенні фіктивних робочих місць, розтраті громадських коштів, а також у зловживанні довірою і повноваженнями паризького міського голови.

Альберто Фухіморі (Перу)

У 2000 році тоді ще президента Перу Альберто Фухіморі звинуватили в корупції. У підсумку, глава держави втік до Японії, звідки родом його батьки, і подав у відставку. Для цього він відправив заяву по факсу, яке місцевий парламент не прийняв.

Через п’ять років Фухіморі затримали в Чилі, і Перу зуміла домогтися його видачі на батьківщину. Там його засудили до 7,5 років ув’язнення. Винним колишнього президента визнали у хабарництві. Зокрема, його звинуватили в тому, що за час президентства він зумів залишити за собою близько 200 мільйонів доларів. Однак не всі з представлених епізодів корупції вдалося довести.

Через час термін його арешту продовжили ще на 25 років, але вже в іншій справі. Екс-президента визнали винним у створенні «ескадронів смерті» і наказ на операцію, в результаті якої загинули 25 осіб.

Алехандро Толедо (Перу)

Ще один колишній перуанський президент. У 2017 році суд Перу видав ордер на арешт екс-глави держави Алехандро Толедо, який керував країною як раз після Фухіморі — з 2001 по 2006 роки. Його звинувачують в махінаціях будівельної компанії Odebrecht. До речі, вона є одним з підрядників згаданої вище Petrobas, через яку потрапив під розслідування колишній президент Бразилії. Зараз Толедо знаходиться в США. Американська влада ще не вирішили, чи варто видавати екс-президента в Перу.

Пак Кин Хе (Південна Корея)

Колишню голову держави Південної Кореї прибрали з посади завдяки численним мітингів по всій країні після того, як громадськості стало відомо про її корупційної діяльності. Парламент спершу проголосував за її імпічмент, а в 2017 році її заарештували.

Серед звинувачень — корупція, зловживання владою, незаконне тиск на бізнес і розголошення державних секретів Південної Кореї. У серпні 2018 року Пак Кин Хе засудили до 25 років в’язниці і штрафу в $17,8 млн.

Крістіна Фернандес де Кіршнер (Аргентина)

В Аргентині вже пару років йдуть судові розгляди у справі екс-президента Крістіни Ферандес де Кіршнер, яка управляла країною з 2007 по 2015 рік. Їй пред’являють звинувачення в злочинній змові з метою розкрадання бюджетних коштів, причетності до махінацій в Центральному банку Аргентини, незаконному збагаченні і корупції. Зараз вона є депутатом парламенту і саме імунітет дозволяє їй відчувати себе в безпеці.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий