Коронакрізіс: світова економіка в цьому році точно не відновиться

Сьогодні світ, незважаючи на масштабні стимулюючі заходи, прийняті в умовах пандемії, переживає найбільшу економічну кризу з епохи Великої депресії 30-х.

Остаточне відновлення глобальної економіки після різкого падіння на тлі пандемії коронавіруса в цьому році виключено. У наступному ж році його перспективи будуть багато в чому залежати від того, що відбувається сьогодні.

Такого повороту подій мало хто міг очікувати на початку року, коли багато експертів очікували економічне зростання, а впевненість інвесторів підкріпила підписання торговельної угоди між Китаєм і США, передає Bloomberg.

Сьогодні світ, незважаючи на масштабні стимулюючі заходи, прийняті в умовах пандемії, переживає найбільшу економічну кризу з епохи Великої депресії 30-х. Деякі показники роздрібних продажів і виробничої діяльності поліпшуються, але надії на V-подібне відновлення зникають. Наприклад, глава Федерального резервного банку Річмонда Баркин зіставив нинішній сценарій руху світової економіки зі спуском на ліфті перед підйомом своїми ногами.

Глобальний ВВП при цьому до кінця наступного року, заявляють економісти HSBC Holdings Plc, найімовірніше, буде нижче, ніж в кінці 2019 го. Глава ФРС Джером Пауелл раніше попередив про збереження великої невизначеності з приводу відновлення американської економіки, а голова Європейського центробанку Крістін Лагард заявила, що відновлення економіки буде стриманим.

Багато що також буде залежати від розростання пандемії і винаходи вакцини. Навіть в тих державах, де пандемію вдалося взяти під контроль, часто виникають нові спалахи. До слова, за оцінкою економістів Міжнародного валютного фонду, до кінця дві тисячі двадцять один-го доходи на душу населення знизяться в 170-ти країнах (90% від загального числа). У січні експерти фонду прогнозували, що 160 держав продемонструють зростання економіки і доходів населення.

У червні 2020 го виробнича активність Китаю почала оздоровлюватись, але кількість нових замовлень залишає бажати кращого. Як вважає президент Торгової палати ЄС в Китаї Йорг Ваттке, цей тривожний прогноз означає, що бізнес рухається в темряві. І додає, що така невизначеність триватиме ще пару років.

Нагадаємо, на початку червня аналітики Світового банку спрогнозували падіння світової економіки в 2020 році на 5,2% у зв’язку з поширенням коронавируса. У доповіді банку «Перспективи світової економіки» за червень цього року йшлося про те, що падіння стане найглибшим з часів Другої світової війни, а скорочення обсягів виробництва на душу населення торкнеться найбільшу частку країн з 1870 року.