Коронавірус зближує: програму МВФ для України можуть збільшити

Гроші будуть, але закони вперед: яку ще допомогу може отримати Україна від МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий збільшити розмір кредитної підтримки України у період економічної кризи та пандемії коронавірусу. Про це повідомив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-конференції.

«Є декілька питань на порядку денному, і я впевнений, що їх невдовзі буде вирішено і ми будемо рекомендувати раді директорів МВФ затвердити програму. Ми просунулися у переговорах з Україною та, звичайно, дамо їй більше ресурсів для того, аби вона мала більше можливостей для протидії кризи», — повідомив Томсен.

Він нагадав, що Україна наразі входить у нову кризу більш стійкою, ніж це було у попередні рази. Зокрема, у резервах акумулювали понад 20 мільярдів доларів, що дає достатньо можливостей для підтримки фінансової стабільності у період кризи.

Наразі останньою невиконаною вимогою МВФ залишається ухвалення так званого банківського законопроекту, який має врегулювати питання виведених з ринку (зокрема, націоналізованих) банків. До цього законопроекту депутати подали понад 16,5 тисячі правок з метою затягнути його розгляд.

У МВФ також повідомили, що підтримують зміни до державного бюджету України на 2020 рік, якими збільшили дефіцит бюджету до майже 300 мільярдів гривень або втричі.

«Україна сильно постраждала від пандемії. Уряд вживає заходів, які спричиняють дуже серйозне збільшення бюджетного дефіциту. Ми повністю це підтримуємо», — повідомив Томсен.

Він додав, що протягом останніх декількох років Україна, в межах співпраці з МВФ, серйозно скоротила дефіцит державного бюджету, тому наразі вона досягнула макроекономічної стабільності.

Як повідомляв  RabinovichTV , раніше виконавча рада МВФ затвердила негайне полегшення тягаря заборгованості для 25 країн світу. Щоправда, України в цьому списку немає . Таким чином, кредитні канікули через коронавірус отримають не всі бідні країни. У МВФ вважають, що Україна не відноситься до найбідніших країн.