Корупція в правоохоронних органах виросла в два рази

Згідно з опитуваннями, українці стали давати хабарі в поліції, СБУ і прокуратурі вдвічі частіше

За три останні роки частота корупційних практик населення при відносинах з правоохоронними органами України підвищилась приблизно у два рази. Близько 40% громадян заявили про випадки корупції. Про це йдеться у даних дослідження компанії Info Sapiens.

За даними опитування, у 2020 році 61,7% громадян не стикалися з проявами корупції у відносинах з поліцією (без урахування патрульної), СБУ, прокуратурою. У 2017 році такого досвіду не мали 81,1% опитаних.

У 2020 році 13,3% респондентів повідомили, що працівники правоохоронних органів натякали/вимагали грошову винагороду, подарунки, послуги та інші неофіційні витрати (у 2017 році — 9,5%).

Крім того, 13,3% опитаних використовували свої зв`язки, «блат», впливових родичів, знайомих, друзів, які не працюють у правоохоронних органах, для вирішення певних питань, отримання переваг, прискорення вирішення питання тощо (у 2017 році — 2,6%).

Ще 10,7% звертались за допомогою до своїх родичів/близьких, які працюють у правоохоронних органах (у 2017 році — 4,4%).

Також 10,2% з власної ініціативи пропонували працівникам правоохоронних органів грошову винагороду, послуги та іншу неофіційну плату або подарунки (у 2017 році — 2,1%).

Ще 4,5% громадян заявили, що їх примушували зробити благодійні внески.

Друга хвиля дослідження була проведена компанією Info Sapiens 4 березня — 8 квітня 2020 року. У рамках національно репрезентативного опитування проведено 2516 особистих інтерв’ю. Програма фінансується Європейським союзом та співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Нагадаємо, за даними опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, у липні 2019 року 8,8% українців заявили, що їм особисто або членам їх сім’ї протягом останніх 12 місяців доводилося давати хабарі за отримання адміністративних послуг.