Криза близько: як Україні підготуватися до економічних проблем

Економічні експерти вже кілька років живуть в очікуванні масштабної світової кризи, адже з моменту останнього краху пройшло вже більше 10 років. Чи варто боятися українцям?

Економісти вірять в циклічність світової економіки. Якщо слідувати їх теоріям, періоди економічного розвитку і економічної кризи циклічні і постійно повторюються. Як відомо, остання світова криза, яка обвалила світовий ВВП і знищила тисячі компаній, сталася в 2008 році. У 2020 році економісти очікують черговий крах. Тим більше, що передумов до нього більш ніж достатньо.

Перші попередження

Експерти інвестиційного банку JP Morgan Chase ще в минулому році попередили про наближення економічної кризи. За їхніми прогнозами, ця криза буде дуже серйозною, вона буде супроводжуватися масовими заворушеннями, перебоями з поставками продуктів харчування. Економіст Нуріель Рубіні, який передбачив кризу 2008 року, в минулому році також заговорив про наближення нового колапсу. За його словами, за минулий час кількість боргів в світі істотно зросла, а ось інструментів для стримування кризи у держав практично не залишилося.

За словами економічного експерта Анатолія Амеліна , тривожні сигнали про кризу, що наближається, надходять з Китаю, де весною 2019 року обрушився великий банк. Крім цього, серйозно сповільнився темп зростання ВВП Китаю, скоротився експорт. Відзначимо, що про кризу в 2020 році вже попередили МВФ та Світовий банк.

Що буде з Україною?

Економіст Ігор Гарбарук зазначає, що на сьогодні найбільша економіка світу — американська. Вона виробляє близько 24% світового ВВП. Якщо проблеми починаються у Америки, вони за принципом доміно перекидаються на увесь інший світ. За словами експерта, світові кризи перманентно відбуваються раз на 10 років. Знаючи це, держава повинна готуватися до кризового періоду, замість того, щоб розповідати про зростання ВВП на 40%.

Гарбарук розповідає, що зміцнити українську економіку можна за рахунок розвитку промисловості і стимулювання внутрішнього споживання. Українці повинні працювати в Україні і витрачати гроші в Україні. Тоді економіка буде міцніше. Економіст заявляє, що під час кризи до перебоїв з будь-якими товарами в Україні справа не дійде, тому що більше 80% продуктів в Україні власного виробництва. Але ціни на ці продукти можуть серйозно вирости через те, що піднімуться ціни на світових ринках. Гарбарук додав, що українські заробітчани під час кризи можуть повернутися додому, оскільки саме вони першими потраплять під скорочення за кордоном. Це серйозно вплине на надходження валюти в країну.

Економічний експерт Олексій Кущ пояснює, що світова криза призведе до того, що попит на сировину впаде. З огляду на той факт, що українська економіка залежить від експорту сировини, світова криза серйозно вдарить по українцях. Експерт зазначає, що в разі гострої кризи в українців буде шанс перезавантажити економіку, почавши займатися експортом послуг замість експорту сировини. За словами Куща, влада, на жаль, не розробляє антикризові програми. А мала б.

Експерт упевнений, що світової кризи не уникнути, але за яким сценарієм вона буде розвиватися поки не ясно. Якщо криза буде легкою, Україна втратить близько 1-2% темпу зростання ВВП. Якщо ж криза буде серйозною, ми можемо побачити долар по 36-40 гривень і падіння темпів на 5%.

Раніше RabinovichTV писав, що в Міносвіти хочуть скоротити кількість вишів в Україні.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий