Kyivpost: Українська компанія перемагає російський хімзавод

Українська державна компанія Укрхімтрансаміак перемогла у міжнародному арбітражному спорі проти російського виробника хімічних речовин Тольяттіазот.

 

Тольяттіазот виробляє цілу низку хімічних речовин, включно з аміаком. Деякі з них транспортують до України та завантажують на кораблі через трубопровідну інфраструктуру Укрхімтрансаміаку. Українська компанія стягує з російського виробника плату як за транспортування, так і за завантаження.

Про це повідомляє Kyivpost.

Суть арбітражу

Укрхімтрансаміак хотів збільшити плату за завантаження на один долар за тонну. Тольяттіазот вимагав зниження транзитного збору з 34 доларів до 18,5 гривень за тонну. Суперечка, що виникла, тривала два роки в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України в Києві.

Міжнародний арбітраж прийняв рішення на нашу користь, тобто відхилив прохання Тольяттіазота і підтримав позов, — сказав директор Укрхімтрансаміаку Валентин Шліхта. Тепер його компанія зможе заробляти на два мільйони доларів більше на рік, додав він.

«Зауважте, що це рішення ще не набрало чинності. Тольяттіазот подасть апеляцію проти цього», — заявив речник російського виробника хімічних речовин Дмитро Масалітін.

Дві компанії співпрацюють з 1979 року, коли завод аміаку в російському промисловому місті Тольятті був з’єднаний трубопроводом з чорноморським портом Одеси. «Трубопровід «Тольятті-Одеса» не має аналогів на ринку і залишається основним засобом транспортування аміаку, виробленого та експортованого Тольяттіазотом», — ідеться у повідомленні адвокатів Укрхімтрансаміаку в юридичній фірмі Integrites.

Рішення арбітражного суду

Беручи участь в арбітражі, російська компанія визнала юрисдикцію міжнародного арбітражного суду, що базується в Києві.

Рішення «було прийнято відповідно до закону України про міжнародний арбітраж – воно остаточне», — сказала Олена Перепелинська, яка представляла Укрхімтрансаміак.

«За законом [Тольяттіазот] має процедурну можливість подати апеляцію до (національного українського) суду та скасувати це на процесуальних підставах».

За словами Перепелинської, суперечка виникла у 2017 році, коли українська компанія намагалася домовитися про нову ціну, як це було у звичайній практиці. Російський виробник сперечався проти підвищення цін, посилаючись на численні конвенції та міжнародні угоди, однак ці аргументи ні до чого не призвели.

Шліхта заявив, що його компанія вважає за краще розв’язувати суперечливі питання «за столом переговорів, а не в суді». Однак Укрхімтрансаміак готовий оскаржити апеляцію Тольяттіазота в суді.

Ця перемога зміцнює нашу позицію, і я впевнений, що всі ці питання ми вирішимо за столом переговорів, — сказав Шліхта.

Укрхімтрансаміак вже почав стягувати з Тольяттіазота нові ціни на транзит та завантаження.

Історія співпраці компаній

Ініціатива побудови аміачного заводу та трубопроводу виникла в американського бізнесмена Армана Хаммера у 1970-х. Хаммеру пощастило в економічному співробітництві США та СРСР завдяки своїм винятковим зв’язкам із радянською елітою. Аміак почали виробляти в Тольятті в 1979 році, і перший транш трубами до Одеси відбувся того ж року.

Трубопровід почав повністю функціонувати в 1981 році. З цього часу кінцевий продукт можна було транспортувати з Тольятті до Одеси для виходу на світові ринки через морський порт.

Толяттіазот є одним із головних гравців на світовому ринку аміаку, згідно з повідомленням, опублікованим Thomson Reuters 6 серпня. На даний момент компанія будує власний термінал на російському півострові Тамань на Чорному морі, але завершать його ще нескоро.

 

Очікується, що світовий ринок аміаку зростатиме на 5 відсотків на рік до 2024 року.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий