Легалізація проституції в Україні: всі за і проти

Глава Нацполіції Ігор Клименко запропонував узаконити проституцію в Україні. Чим небезпечна така ініціатива.

Новий керівник Нацполіції Ігор Клименко заявив, що є сенс в тому, щоб узаконити проституцію в Україні, оскільки, за його словами, «ми все одно цього не позбудемося». При цьому він виступив проти легалізації легких наркотиків.

Президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону заявив, що вперше чує про таку ініціативу. Він наголосив, що не займається легалізацією проституції та ініціативи такої поки немає. Втім, під час передвиборної кампанії Зеленський не виключав, що можна буде легалізувати проституцію в одному місті.

 Трохи статистики

Звичайно, офіційної статистики по працівникам секс-індустрії в Україні немає, але за оцінками експертів, в цій сфері працює не менше 50-80 тис. осіб. Згідно з офіційними даними Нацполіції, в рік за проституцію затримують трохи більше тисячі осіб. Вартість послуг секс-робітниць різна — від 100 до 3 тис. гривень за годину.

Відзначимо, що у Верховній Раді вже реєстрували законопроект про легалізацію проституції. Ідею навіть підтримав колишній генпрокурор Юрій Луценко. Однак документ навіть не потрапив на розгляд профільного комітету.

Що кажуть експерти?

Глава «Вищої школи професійної політики» Олег Вострих зазначає, що легалізація проституції в Україні цілком реальна, оскільки вона і так існує, хочуть цього чиновники чи ні.

Досить проїхатися по Броварському проспекту або заїхати в Одесу з Київської траси. Про це багато говорили раніше і продовжують ламати списи і зараз.

Експерт вважає, що штрафи та інші покарання не вирішують проблему. На його думку, зараз як раз слушний час для того, щоб проституцію узаконити і брати податки з цього виду бізнесу. Вострих не береться прогнозувати, які наслідки матиме таке рішення. За його словами, в Україні хочуть як краще, але не завжди виходить.

Юрист Юрій Білоус зазначає, що процедурно легалізувати проституцію в Україні дуже просто. Для цього необхідно виправити пару статей. Сьогодні за проституцію передбачена адміністративна відповідальність і кримінальна відповідальність за сутенерство. Досить скасувати це і бізнес буде легальним. Правда, за словами Білоуса, підходити до такого рішення потрібно ретельно, погоджуючи це питання з різними організаціями.

Експерт пояснює, що ризики у легалізації проституції є. Але також ризиковано залишати ситуацію в тому стані, в якому вона знаходиться зараз.

Адвокат Дмитро Марцонь переконаний, що якщо проституцію не можна побороти, її треба легалізувати. За його словами, все що в Україні незаконно спокійно почувається на «чорному» ринку. Він нагадав, що можна використати європейський досвід, де борделі платять податки, а їх працівниці проходять медичний огляд.

Політик Дмитро Добродомов вважає, що легалізація проституції в бідній країні підштовхне безліч дівчат до заробітку легких грошей.

Є плани

За даними правозахисників, ряд зацікавлених осіб вже підготували законопроект, покликаний легалізувати проституцію в Україні. На даний момент документ обговорюють в кулуарах. Згідно з документом, всі секс-працівники повинні будуть реєструватися в реєстрі, працювати в спеціально відведених місцях. Чи потрапить закон в парламент на даний момент невідомо, але судячи із заяв нового глави поліції це може статися.

 

Раніше RabinovichTV писав, чи варто чекати на повернення трудових мігрантів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий