«Літо ніхто не відміняв»: Київ готується до відкриття пляжів

Відпочинок в умовах COVID-19: стало відомо, коли відкриють і як будуть працювати пляжі в Україні.

Хоч весняна погода і не радує українців своїм теплом, але в повітрі все одно відчувається, що скоро літо. Так, в рамках ослаблення карантинних обмежень в Україні планують дозволити пляжний сезон, адже вже через тиждень настане літо і пляжі стали поступово відкривати в інших країнах і Україна в цьому не виняток.

Коли відкриють пляжі в Україні?

Так, пляжний сезон у Києві розпочнеться 1 червня, якщо відбудеться послаблення карантинних заходів і відповідне рішення приймуть уряд та КМДА. Про це заявив директор по утриманню прибережної інфраструктури КП «Плесо» Костянтин Пігуля в ефірі телеканалу «Київ».

«За попередніми домовленостями, початок купального сезону в Києві плануємо десь на 1 червня. Пляжі майже готові, чекаємо перевірки Госпродпотребслужби і ДСНС. Якщо карантин знімається або послаблюється, то це буде 1 червня, а якщо ні і подовжується, то ми однозначно будемо проводити робочі наради і переносити відкриття пляжного сезону», — сказав Пігуля.

При цьому в розпорядженні міського голови визначені 14 пляжів, на яких дозволено відпочинок з купанням і 18 зон відпочинку.

«1 червня ми плануємо 5-7 пляжів відкрити, потім інші. Щоб ви розуміли, обстежити всі пляжі одночасно неможливо. Тобто ми обстежуємо пляжі з блакитними прапорами, яких у нас 8 планується в цьому році, спочатку їх відкриємо, а потім інші пляжі на наступному тижні», — додав Пігуля.

За його словами, вони були готові відкривати пляжний сезон ще 15 травня, якби не карантин. Також на пляжах вже провели обробку проти кліщів і дезінфекцію лавок і місць для переодягання.

Крім того, дозволити купатися в цьому сезоні пообіцяв і головний державний санітарній лікар України Віктор Ляшко. За його словами, фахівці підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавирусной хвороби, тому в Україні буде дозволено відкрити пляжний сезон. Також МОЗ має намір дозволити плавати в річках.

Як пояснив Ляшко, в прісній воді збудник COVID-19 має можливість виживати, однак, за наявними даними вчених, в річках з проточною водою інфікуватися досить складно — тільки при близькому контакті.

Пляжі під час пандемії COVID-19: умови відвідування

У Міністерстві охорони здоров’я не рекомендують відвідувати пляжі літнім людям і тим, у кого є хронічні захворювання.

На пляжі потрібно буде дотримуватися безпечної дистанції — не менше 2 метри.

Крім того, слід дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки, кашляти тільки в одноразову серветку або в ліктьовий згин. У той же час всі ті, хто буде обслуговувати і допомагати проводити відпочинок на пляжі, повинні будуть використовувати маску на обличчі, щоб запобігти передачі збудника коронавирусной хвороби.

Нагадаємо, Кабмін вирішив з 22 травня відновити роботу міського та приміського транспорту. Метро відкриють, зокрема в Києві, з 25 травня.

До слова, щоб запобігти поширенню коронавируса, рекомендується дотримуватися кількох правил:

менше виходити на вулицю;

уникати контакту з людьми;

дотримуватися дистанції між людьми з симптомами ГРВІ — більше 1,5 метра;

уникати скупчення людей в ліфтах і під’їздах. Якщо все-таки опинилися в ліфті, то бажано тримати максимальну дистанцію між людьми;

не чіпати руками обличчя, особливо ніс, рот і очі;

термічно обробляти продукти під час приготування їжі;

часто і ретельно мити руки з милом протягом 20-40 секунд; якщо немає можливості помити руки, бажано використовувати 60% спиртової антисептик;

прикривати рот і ніс серветкою або зігнутим ліктем під час кашлю або чхання;

при прояві перших симптомах ГРВІ — звертатися до сімейного лікаря.