Луценко: СБУ приховала допит у справі Гандзюк

Матеріали допиту можуть відкрити нові деталі у справі про вбивство Катерини Гандзюк

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що СБУ приховувала матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників вбивства Катерини Гандзюк .

Про це повідомив Генпрокурор Юрій Луценко в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

«Ми планували закінчити слідство не пізніше минулої п’ятниці, і вручити Мангер матеріали для ознайомлення. Але з’явилася нова людина, який імовірно дасть нові свідчення, які ймовірно розширять число учасників змови», — повідомив він.

Коли ж будуть надані уточнення, Луценко заявив, що матеріали обіцяли надати в перший же день, але їх джут вже тиждень.

Також Луценко підкреслив, що наявність матеріалів у СБУ, яких немає у справі, говорить про те, що їх хотіли приховати.

«Буквально вчора стало зрозуміло, що аналогічні свідчення, які ми чекаємо від свідка, вже є у СБУ, а в ділі не знаходилися. Допит був прихований. Про це я сьогодні отримав рапорт. У показаннях свідка з посиланням на іншу людину говориться, що покарати Катю прийняли рішення на зустрічі, де крім Мангера, були і інші люди», — розповів Генпрокурор.

У п’ятницю, 16 серпня, відбудеться чергове судове засідання по Мангер. У четвер Шевченківський районний суд Києва розглядав скаргу адвокатів Мангера на постанову про зупинення досудового слідства у його справі.

Активісти стверджують, що в разі скасування судом постанови, Мангер зможе уникнути покарання. У четвер, як повідомляють активісти, прокурори не прийшли на засідання.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року на радника херсонського міського голови Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку і облили сірчаною кислотою. Гандзюк потрапила в реанімацію, а 4 листопада Гандзюк померла в лікарні.

Підозра було оголошено раніше судимому громадянину Олексію Левіну 4 грудня. Пізніше його оголосили в розшук.

28 січня 2019 року отець загиблої Віктор Гандзюк заявив, що з підозрюваним співпрацюють голова Херсонської облради, член партії «Батьківщина» Владислав Мангер, голова Херсонської обласної державної адміністрації, член «Блоку Петра Порошенко» Андрій Гордєєв і його заступник Євген Ріщук.

Мангер оголосили про підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк 11 лютого.

15 лютого суд заарештував Мангера з правом застави в 2 млн 497 тис. Грн. У той же день глава Херсонської облради вийшов з СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.

7 травня правоохоронці затримали 5 підозрюваних в нападі на Гандзюк: В’ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, Сергія торбину і Микити Грабчук. Через кілька місяців обвинувачені визнали свою провину, а прокуратура змінила їм підозра з вбивства на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

6 червня суд виніс вирок виконавцям. Координатора нападу на Гандзюк Сергія торбині засудили до 6 років і 6 місяців позбавлення волі, а безпосереднього вилівшего на Гандзюк кислоту Микиту Грабчук — до 6 років в’язниці. Володимир Васянович та В’ячеслав Вишневський отримали вирок — 4 роки ув’язнення, Віктор Горбунов — 3 роки.

3 квітня Шевченківський райсуд Києва зобов’язав Мангера носити електронний браслет і здати закордонний паспорт.

31 травня Мангер пом’якшили і продовжили запобіжний захід. 25 червня суд знову зобов’язав Мангера носити браслет і здати закордонний паспорт.

5 липня набув чинності вирок суду щодо 5 осіб, засуджених до позбавлення волі за вчинення нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

24 липня стало відомо, що ГПУ зупинила розслідування проти Мангера і Левіна в справі про вбивство Гандзюк.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий