Лукашенко: Без втручання США миру на Донбасі не буде, — Reuters

Президент Білорусі несподівано заявив, що в конфлікті на Донбасі без участі США не обійтися

Президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово давав зрозуміти, що хотів би отримати славу «миротворця» в україно-російському конфлікті. Звідси і пропозиція своєї допомоги в переговорах між ворогуючими сторонами, і поява «мінських домовленостей». Однак Києву така ініціатива не зовсім до вподоби, а Росія розглядає Лукашенка швидше як рупор власних ідей і планів, а не як самостійну фігуру. Це привело до несподіваної заяви з боку Мінська.

Про це пише видання Reuters.

Несподівана позиція

Лукашенко заявив у вівторок, 8 жовтня, що конфлікт на сході України не може бути вирішений без участі США в мирних переговорах.

Дипломатичний прорив минулого тижня потенційно відкрив шлях до міжнародного саміту між Францією, Німеччиною, Росією і Україною, метою якого є знайти спосіб покласти край бойовим діям.

«Неможливо розв’язати конфлікт без участі Сполучених Штатів», — сказав Лукашенко.

Миру мир

Раніше Лукашенко пропонував Києву надати власних миротворців для Донбасу. Однак його пропозиція була відкинута – у Мінська просто немає настільки численного миротворчого контингенту. Київ побоювався, що під виглядом білоруських миротворців на Донбас через Білорусь будуть потрапляти російські війська.

Позиція Мінська була однозначною: Київ і Кремль повинні самостійно вирішувати свої непорозуміння, хіба що з підтримкою Мінська. Але риторика Лукашенка раптово змінилася.

Ніяких баз!

Напередодні резонансної заяви, в четвер, 3 жовтня, Кремль заявив, що відмова Білорусі розмістити у себе російську військову авіабазу за пропозицією президента РФ Володимира Путіна – це «неприємний епізод», рідкісний публічний прояв розбіжностей між «вірними союзниками» – Білоруссю і Росією.

Росія і Білорусь є членами в значній мірі символічної союзної держави, між ними йдуть переговори з приводу поглиблення інтеграції. Нездатність домовитися з приводу авіабази показує, що цей альянс має обмеження. Наразі зв’язки Москви із Заходом знаходяться на мінімальних показниках з часів Холодної війни.

Росія підтримує білоруську економіку дешевими енергоносіями і кредитами, але Мінськ побоюється допускати занадто великий вплив Росії, розуміючи, що це може в кінцевому підсумку створити загрозу його суверенітету.

Кремль озвучив пропозицію щодо створення власної авіабази в Білорусі в 2015 році. Там планували розмістити винищувачі Су-27, однак колишня радянська республіка, що стала буфером між Росією і східноєвропейськими державами НАТО, знехтувала планами Москви.

Образився?

На тлі розбіжностей з авіабазою заява Лукашенка про обов’язкову участь США у вирішенні конфлікту на Донбасі прозвучала як провокація, спрямована в першу чергу на Кремль. Плани зі створення бази з’явилися в зв’язку з тим, що стосунки Москви із Заходом швидко зіпсувалися через анексії Криму, санкцій за російське втручання у війні в Сирії на Донбасі.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий