Махінації табачного бізнесу: на скільки здорожчають сигарети

У народних депутатів великі наміри: придумали «схему», як в найближчі дні підняти ціни на сигарети.

Для тих хто курить не радісні новини – в Україні знову подорожчають сигарети. Цього разу раптово на 20%. 

Ця вся раптовість полягає в тому, що акцизи на тютюнові вироби мають зрости лише в січні 2020 року, але депутати подумали-подумали і вирішили навіщо чекати наступного року, якщо можна заробити сьогодні…

Тому вже в найближчі дні ціни на сигарети можуть істотно вирости – в середньому на 10 гривень за пачку. Тобто вже в жовтні-листопаді середня ціна пачки може збільшитися до 60 гривень. 

Цього разу підвищення цін пов’язано не з ростом акцизу, а зі спробою окремих народних депутатів встановити підвищену маржу для роздрібної торгівлі сигаретами. На що у Федерації роботодавців розкритикували втручання народних депутатів у процес ціноутворення.

Так, 3 жовтня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики під час розгляду законопроекту №1049, який абсолютно не пов’язаний з регулюванням тютюнових виробів, народний депутат Олександр Дубинський вніс поправку №8. Ця поправка серйозно перерозподіляє ціни всередині тютюнового ринку.

Вже на наступний день – 4 жовтня – законопроект №1049 був прийнятий у другому читанні і в цілому. При цьому поправка №8 викликала жорстку критику не тільки в Українській асоціації виробників тютюнових виробів Укртютюн, але також серед інших великих компаній.

«Поправка №8 встановлює фіксовану маржу для роздрібних і оптових торгових мереж на рівні, який значно вище чинного. Це призведе до зростання ціни пачки сигарет приблизно на 10 гривень для кінцевого споживача», — прогнозує директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

Більш того, поправка набирає чинності відразу після опублікування закону – тобто ймовірно, в найближчі дні, передає BusinessUA.

«Фіксування маржі – це втручання в процес ціноутворення виробників і імпортерів, обмеження конкуренції. Це вкрай негативний сигнал для іноземних інвесторів», – упевнений директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

До слова, як повідомляють джерела в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, дана спроба перерозподілу фінансових потоків в тютюновій галузі могла бути зроблена в інтересах деяких оптово-роздрібних компаній, до деяких з яких прямий стосунок має народний депутат — один із заступників голови цього комітету.  

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий