Майже у 742 млн обійдеться українцям діяльність «Слуг народу»

Гроші на депутатів: скільки українці заплатять за утримання народних обранців.

«Фішечки», «діджиталізація», «держава у смартфоні» – ці слова досить швидко увійшли в ужиток пересічних українців. В Україні у «турборежимі» працює команда президента Зеленського, яка у тому ж «турборежимі» продовжує роздавати обіцянки «світлого майбутнього». Та обіцяти – це одне, а от їх виконувати і конкретними діями вести країну до цього самого омріяного «світлого майбутнього» – зовсім інше. Те, що у «молодої команди» поки все красиво лише на словах, а не на справі, свідчить статистика, а вона – наука точна. І ось чому…

Виявляється, у неділю, 15 вересня Кабінет Міністрів затвердив проект Бюджету України на 2020 рік. У якому планується, що його розгляд в парламенті почнеться 20 вересня. Однак до ухвалення кошторису депутати ще вноситимуть безліч правок, але вже видно, на що уряд хоче витратити чималі суми.

Отже, згідно з документом, на Апарат Верховної Ради хочуть виділити майже 2 мільярди гривень . Половина цієї суми піде на законодавчу діяльність. Це прийняття законів, державних програм, а також міжнародна діяльність. Півмільярда витратять на зарплати . 4,5 мільйона гривень планують виділити на премії . Відзначимо, це в 4 рази більше, ніж минулого року. Таку ж суму витратять на стипендії.

Також у 2020 році заплановано 79 відряджень нардепів за кордон . Це майже вдвічі менше минулого року. Прописано, що поїде 487 чоловік – це всього за всі поїздки. 

Крім того, у документі вже прописано скільки в наступному році хочуть зареєструвати законопроектів і скільки прийняти. І так як цього ніхто поки не може знати точно, цифри беруться з 2019 року. Орієнтовно в Раді прогнозують 1350 зареєстрованих проектів, але орієнтовно лише 359 з них стануть законами. Це всього 26% від кількості поданих документів. І ця цифра не може не дивувати, а все тому, що тільки реєстрація одного законопроекту обходиться парламенту у 749 тисяч гривень. Тобто виходить, що 75% грошей платників податків марнується на законодавчу діяльність. Якщо взяти цифри, закладені на наступний рік (кількість не прийнятих законів помножені на суму одного законопроекту), то виходить, що 742 млн 259 тис. грн з бюджету можуть витратити даремно, пише «Інформатор».

Далі – ще цікавіше. На  матеріальне забезпечення і організаційну діяльність  парламенту  хочуть виділити майже 868 мільйонів. Це організація умов праці депутатів, їх офіційних зустрічей, підвищення кваліфікації і т.д. Близько 620 мільйонів –  це знову зарплати. 61 млн витратять на оплату комунальних послуг.

При цьому Верховна Рада в 2020 році чекає в гості 43 іноземні делегації, всього 473 людини. На прийом однієї делегації в середньому планують витрачати 109 тис. грн, а на одну людину – 3600 грн на добу.

Водночас, в автопарку Апарату – 185 машин. Нових купувати не планують. 5 мільйонів гривень хочуть виділити на поточні ремонти будівель парламенту. Роботи проведуть на 720 кв. м.

На піар Ради і партій  тобто висвітлення роботи парламенту в ЗМІ обійдеться в 46,5 мільйона. 5,3 млн грн витратять на друк газети «Голос». У рік виходить 250 номерів. Річний тираж газети – 10 млн штук. Також гроші витратять на утримання каналу «Рада». Там працює 78 чоловік. Якщо порівнювати з минулим роком, то фінансування ВР хочуть підвищити незначно — на три мільйони. Наприклад, у 2019 року в бюджет було закладено 1 млрд 970 млн 346 тис. 700 грн. У 2020 планують 1 млрд 973 млн 395 тис. 700 грн.

Що стосується іншої частини проекту бюджету України на 2020 рік, то уряд в наступному році хоче трохи підняти соціальний рівень. Не набагато, але виросте прожитковий мінімум і зарплата. Також держава хоче збільшити допомогу при народженні дитини. А також виділить мільярди на найболючішу проблему українців – дороги.

Також уряд хоче провести перепис населення в 2020 році. Адже в останній раз це робили майже 20 років тому. Особливу увагу хочеться звернути на Дніпропетровський регіон. Адже тут з місцевих бюджетів хочуть забрати в державні найбільші суми по країні. У 2020 році бюджет Дніпропетровської області повинен буде передати до держбюджету 881 млн 795,3 тис. грн, а бюджет Дніпра – 882 млн 601,3 тис. грн. Також вже кілька років йдуть розмови про будівництво нового аеропорту в Солоному. Однак грошей у майбутньому році на нього не передбачили. Як і на реконструкцію діючого аеропорту в Дніпрі. Але місто отримає субвенцію з держбюджету на будівництво метро — 812 мільйонів.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий