Маленьких перемог більше не буде: шкільні олімпіади підуть у небуття?

Впливовий діяч української освіти пропонує скасувати шкільні олімпіади… Як самореалізуватися учням з високою внутрішньою мотивацією пізнавати нове і досягати успіхів?

Колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук запропонував скасувати шкільні олімпіади.

Про це він пише на сторінці в Facebook.

За його словами, олімпіади учням не потрібні і є пережитком «совка». При цьому Лікарчук зазначив, що МОНівського олімпіади досить затратні для держбюджету.

«Глибоко переконаний, що шкільні, районні, обласні і т.д. олімпіади з основ наук МЕНШ ЗА ВСЕ ПОТРІБНІ УЧНЯМ. Особливо тим, хто вимушений приймати участь у двох-трьох чи навіть шести олімпіадах. Найбільше вони потрібні тим, хто ці Олімпіади організовує та проводить. Причини цієї потрібності давно відомі. Також вони потрібні місцевим освітнім начальникам, вчителям і директорам шкіл — для рейтингу. Бо першим, якщо такі рейтинги не будувати, то нІчим буде займатися, а другим — доказувати тим же начхальникам, що вони щось роблять. Хоч насправді та робота ні про що не свідчить. Й трішки олімпіади потрібні деяким батькам: авось у майбутньому допоможуть у вступі їхнього чада/чуда до якогось університету,» — написав Лікарчук.

При цьому він наголосив на необхідності проведення олімпіад від університетів «своїм коштом»:

«Олімпіади повинні проводити від університету. За власні кошти. Якщо хочуть знайти» свого «студента. А, якщо не хочуть, то такий» університет «також чекає небуття. Уже незабаром», — сказано в повідомленні.

При цьому в коментарях думки розійшлися. Деякі підтримали ініціативу. Проте багато користувачів соцмережі були в обуренні: участь у шкільних олімпіадах мотивує дізнатися нову інформацію, а також формує коло спілкування серед учасників інтелектуальних змагань.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий