«Ми будемо наполегливо і планомірно ініціювати в закони такі норми, які підірвуть систему корупції зсередини» — Голова НАЗК в інтерв’ю ZN,ua

Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки ґрунтується на таких п’яти принципах, які мають бути реалізовані в нормативно-правових документах держави: невідворотність покарання за корупцію, формування нульової толерантності до корупції, оптимізація функцій держави та місцевого самоврядування, діджиталізація всіх процесів та створення зручних законних альтернатив корупційним практикам.

Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков в інтерв’ю виданню ZN,ua.

Він додав, що НАЗК ініціюватиме внесення норм, які запобігатимуть корупційним чинникам у ключових сферах.

«Знаючи, як працює Система, ми будемо наполегливо і планомірно ініціювати в закони такі норми, які підірвуть систему корупції зсередини. І вони стосуються трьох умовних сфер — безпосереднього поля діяльності чиновника/політика, котрий уже корумпований або може корумпувати (тут — орбіта НАЗК і самої держави), тих, хто корумпує чиновника (бізнес, монополії тощо) і сфери, де розслідується злочин і виноситься покарання (антикорупційний блок, правоохоронна система та суди)», — сказав Голова НАЗК.

Він додав, що Антикорупційна стратегія також передбачає реформу органів суддівського врядування, на необхідності якої вже роками наполягають громадськість та міжнародні партнери України.

«Стратегія — справді спільний продукт усіх гілок влади, експертів і наших міжнародних партнерів. Реформа ВРП і ВККС — це міжнародне зобов’язання України в рамках прийнятого ВРУ 2 вересня 2020 року меморандуму про взаєморозуміння з ЄС», — додав Олександр Новіков.

Першу частину інтерв’ю ZN,ua можливо знайти за посиланням.