Міжнародні експерти визнали необхідність проведення незалежної експертизи системи е-декларування та розробки ІТ-стратегії для НАЗК  

Незалежна оцінка (технічна експертиза) системи електронного декларування та  розробка ІТ-стратегії плану дій НАЗК є першочерговими рекомендаціями  початкового звіту   міжнародних експертів, які працювали у Національному  агентстві з питань запобігання корупції в рамках проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» протягом останнього тижня.

Презентуючи початкові результати звіту, експерти погодилися з позицією Національного агентства в тому, що інформаційно-телекомунікаційна система  «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (ІТС Реєстр) має пройти незалежну технічну  експертизу. Така експертиза дозволить виявити стан системи, її функціонал, проведення перевірки стрес-тестами дозволить знайти  шляхи її удосконалення та модернізації.

На думку експертів, розробка ІТ-стратегії  Національного агентства є однією з важливих умов для реалізації всіх функціональних повноважень органу. Така стратегія має базуватися на основі національного та донорського фінансування і має включати розбудову внутрішньої і зовнішньої стратегії взаємодії   агентства з донорами для ІТ-організації роботи органу, запуск  механізмів верифікації  та вдосконалення системи  захисту персональних даних, в тому числі перегляд регуляторних норм щодо їх обробки, нормотворчі розробки.

Також серед пріоритетних рекомендацій експертів  — введення в дію модуля взаємодії  ІТС Реєстр з іншими державними реєстрами та  напрацювання певної нормативної бази в частині забезпечення прямого доступу до баз даних.

За словами Голови Національного агентства Наталії Корчак, оцінка (технічна експертиза) системи електронного декларування на сьогодні є одним з найважливіших кроків: «Відповідно до рекомендацій експертів є можливість провести експертизу системи е-декларування та  провести тестування певних модулів у найближчий час. Таким чином ми отримаємо інформацію щодо наявного стану системи та рекомендації  щодо забезпечення  роботи Реєстру  без збоїв».

Нагадаємо, що протягом 3-10 липня цього року в рамках проекту «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» проходили  робочі зустрічі керівництва та співробітників  Національного агентства з питань запобігання корупції з експертами COWI, Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES) та Програми розвитку ООН в Україні (UNDP).

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий