Молодий, «зелений» і наймолодший в Європі: як оцінили уряд Зеленського

Український уряд – наймолодший у Європі: експерти побоюються, що анонсовані швидкі реформи будуть втілювати непрофесійно.

Новообраний український уряд занадто молодий та «зелений». Експерти підрахували, що  середній вік високопосадовців становить 39 років, і це означає, що він є наймолодшим у Європі. Виявляється українські чиновники молодші своїх колег з Балтії, Фінляндії та Білорусі. Наприклад, Михайло Федоров  віце-прем’єра-міністра цифрової трансформації та міністр економіки Естонії Віргініус Сінкевічус є наймолодшими міністрами Європи. Про це повідомляє DW, проаналізувавши склад десятків урядів країн Європи.

Схожий за середнім віком — близько 40 років — склад чинного уряду Вірменії. Та українські урядовці на 6—10 років молодші за своїх колег із країн Балтії, Фінляндії і Білорусі й загалом на 20 років молодші, ніж міністри в Іспанії чи Португалії. У Франції середній вік — 56 років. Це вдвічі більше, ніж вік наймолодшого українського урядовця — віце-премʼєра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Разом з ровесником, естонським міністром економіки Віргініусом Сінкевічусом, 28-річний Федоров є наймолодшим міністром Європи.

Німецький політолог Андре Гертель зазначив, що таке омолодження влади відповідає запиту українського суспільства і дає шанси на нову динаміку реформ. Проте, на його думку, у складі уряду важливо було би мати принаймні кількох досвідчених державників зі значним адміністративним досвідом.

«Існує досить високий ризик, що анонсовані швидкі реформи будуть втілювати непрофесійно», — підкреслив Гертель.

Як повідомляв  Rabinovich TV,  29 серпня Верховна Рада схвалила склад нового уряду та проголосувала за призначення Олексія Гончарука премʼєр-міністром.

У свою чергу, президент Володимир  Зеленський роздав перші завдання новопризначеному Кабміну і Раді . Серед них — скасувати мораторій на продаж землі, легалізувати казино та видобуток бурштину. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий