Мораторій на перевірки для ФОПІв: Зеленський дав завдання уряду

Боротьба з тіньовою економікою або новий спосіб, як залякати бізнес? Уряд розробить законопроект про заборону на перевірки ФОПів до кінця року.

Президент України Володимир Зеленський видав указ, у якому зобов’язав Кабінет Міністрів розробити законопроект про запровадження дворічної заборони (мораторію) на серйозні перевірки фізичних осіб-підприємців. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу президента.

«До кінця року очікується розробка урядом проектів законів щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємців, зокрема запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок фізичних осіб – підприємців (ФОП) та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», — йдеться у повідомленні.

Крім цього, Зеленський доручив уряд до кінця 2019 року розробити програму заходів, які дозволять покращити позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу, який складає Світовий банк (Doing Business).

Заборона на перевірки ФОПів має пом’якшити перехід на повну фіскалізацію розрахунків, тобто застосування касових апаратів при розрахунках спрощенців. Останній має відбутися з 1 січня 2021 року відповідно до ухвалених парламентом законопроектів.

Як відомо, Рада 20 вересня ухвалила закон про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг і про реєстратори розрахункових операцій у смартфоні, а також схвалила відповідні зміни до Податкового кодексу України.

За відповідний закон №1053-1 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» проголосували 250 народних депутатів.

Також парламент ухвалив закон №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Закони спрямовані на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображення тими суб’єктами господарювання, які згідно законодавства не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проте реально їх не використовують.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий