МОЗ вводить нові правила: у яких випадках «швидка» приїде до вас

У Міністерстві охорони здоров’я анонсували, нові правила виклику «швидкої» під час епідемії COVID-19.

У зв’язку із пандемією COVID−19 збільшилося навантаження на систему екстреної медичної допомоги, тому у порядок виклику швидкої внесли деякі зміни. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ у Facebook.

Так, тепер у разі потреби викликати лікарів людина, яка підозрює у себе чи оточуючих коронавірус, має описати по телеофну всі симптоми і розповісти, чи залишала вона в останні тижні межі країни або чи контактувала із людьми, які хворіють на COVID-19.

У МОЗ пояснили, що це потрібно для того, щоб лікарі, які приїдуть на виклик, мали засоби індивідуального захисту та можливість допомогти. 

«Усі запитання щодо стану здоров’я, які не потребують невідкладної медичної допомоги, можна обговорити із своїм сімейним лікарем», – порадили у міністерстві. 

Напевно це зумовлено тим, що розрахувати потребу у засобах індивідуального захисту медикам важко, бо вони не знають точно скільки буде пацієнтів. А все це тому, що багато лікарів в інших областях, і досі не забезпечені засобами індивідуального захисту від COVID-19 і все це через безвідповідальність урядовців.

Також людям нагадали про ряд правил, який діє при виклику бригади швидкої:

1) назвати ПІБ, дату народження, номер телефону та адресу проживання хворого;

2) якщо ці дані невідомі, то потрібно назвати причину виклику, приблизний вік і стать потерпілого;

3) повідомити ім’я та номер телефону інформатора;

4) допомогти лікарям дістатися до хворого (розчистити дорогу, звільнити прохід);

5) за можливості назвати код домофону або вхідних дверей;

6) дати згоду на обробку персональних даних.

Як повідомля , станом на ранок 4 травня в Україні за минулу добу коронавірус підтвердили ще у 62 медичного працівника.

«На амбулаторному лікуванні 8669 пацієнтів, з них 703 дитини і 1975 медпрацівників. Всього потребували госпіталізації 3662 осіб, з них 152 дитини і 412 медиків. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 160 осіб, у тому числі одна дитина і 14 медиків», — йдеться в повідомленні.