МВФ не довіряє українському уряду: Україна залишиться без кредиту

Місія МВФ після двотижневої роботи поїхала без будь-яких рішень на користь України. Недовіру МВФ до країни підсилила заява прем’єр-міністра.

Україна не змогла домовитися з МВФ про нову програму кредитування. Причинами стали: ситуація з Приватбанком, можлива схема керівництва НБУ і держбюджету.

До того ж, ускладнив ситуацію прем’єр Олексій Гончарук своєю заявою виданню FT з приводу Приватбанку і його колишніх власників. У МВФ воно викликало тривогу, кажуть джерела «Українських новин».

Так після двотижневої роботи в Україні місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) після двотижневої роботи покине Київ без підстав рекомендувати раді директорів МВФ укласти з Україною нову програму кредитування.

Експерти МВФ прибули в Україну 11 вересня, і в цей же день прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що метою переговорів є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці. За підсумками роботи місії 24 вересня мав бути підготовлений проект меморандуму про співпрацю, який, як очікувала українська сторона, припускав висновок 3-річної програми EFF по виділенню до $ 6 млрд. Паралельно Київ планував домовитися про кредитування приблизно на таку ж суму зі Світовим банком. Кредит СБ не повинен був бути безпосередньо прив’язаний до EFF, однак без фінансування МВФ кошти б не виділялися.

Як повідомляється, місія МВФ продовжила роботу в Києві на два дні і має намір завершити її в четвер, 26 вересня. Однак в результаті не буде не те, що узгодженого меморандуму про співпрацю, не буде навіть проекту цього документа.

Основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою і колишніми власниками Приватбанку, повідомили «УН» джерела, знайомі з процесом переговорів.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий