МВФ пророкує: скоро в Україні нікому буде працювати

За підрахунками аналітиків Фонду, Україна втратить третину працездатного населення, що спровокує падіння економічного зростання

Чисельність працездатного населення в Україні через 30 років скоротиться більш ніж на 30%. Про це повідомляється в прогнозі МВФ.

Дана тенденція, за винятком Туреччини, буде характерна для всієї Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (країни CESEE) у зв’язку з низькою народжуваністю та міграцією.

На думку аналітиків, ці європейські країни стикаються сьогодні з серйозним демографічним тиском. Зокрема, число працездатних людей швидко скорочується, і нічого не свідчить, що ця тенденція повернеться назад. Крім того, еміграція загострила проблему пропозиції робочої сили і прискорила старіння, оскільки вирішили їхати на заробітки за кордон, як правило, більш молоді і освічені, ніж ті, хто залишився у своїх країнах.

Також у МВФ прогнозують, що до 2030 року працездатне населення всіх країн CESEE скоротиться на 10%, а до 2050 року – на 26%. Але, відзначають аналітики, найбільш несолодко доведеться Україні, Болгарії, Латвії та Польщі.

Внаслідок демографічних змін темпи зростання економіки поступово скоротяться у всіх цих країнах, якщо ті не будуть компенсувати втрати зовнішніми притоками. У перерахунку на душу населення середньорічне зростання ВВП в цьому регіоні з 2020-го по 2050-й роки опуститься приблизно на 0,6%, що спровокує загальне зниження рівня виробництва на 17%.

Як повідомляв RabinovichTV , кількість трудових мігрантів з України до Польщі з 2014 року зросла уп’ятеро: з понад 300 тисяч до приблизно півтора мільйона . Українці в основному виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві та ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий