На кого вступили абітурієнти, і кому легше буде знайти роботу

Експерти порахували попит і пропозицію за спеціальностями: які професії затребувані в Україні.

Лічені дні залишилися до початку навчального року. І поки студенти готуються до вивчення обраних наук, аналітики підрахували, які ж спеціальності затребувані на ринку праці.

На найближчий навчальний рік статистика надійшли на спеціальності склалася таким чином:

— Філологія — 65 519

— Право — 65 077

— Менеджмент — 50 207

— Комп’ютерні науки — 39 376

— Середня освіта — 35 607

— Журналістика — 30 247

— Економіка — 28 178

— інженерія програмного забезпечення — 27 217

— Психологія — 25 680

— Медицина — 25 288

Міністерство освіти і науки, підбиваючи підсумки вступної кампанії в липні, назвав філологію популярної спеціальності для вступників 2019: з майже 831,5 тисячі заяв 65519 подали на вступ за цією спеціальністю.

Однак, за даними рекрутингової кампанії «HeadHunter Україна», запити роботодавців дещо інші. Більшість опублікованих на сайті сервісу з початку року вакансій з понад 52 тисяч — в області IT.

«Такі відмінності між уподобаннями абітурієнтів та фактичними потребами роботодавців є передумовою дисбалансу попиту та пропозиції на ринку праці України», — йдеться в аналізі компанії.

Керівник експертно-аналітичного центру міжнародного кадрового порталу «hh.ua» Юлія Дрожжина каже, що найпопулярніші спеціальності, згідно з аналізом компанії, не змінюються протягом останніх п’яти років, передає «Радіо Свобода».

«Ми аналізуємо попит в динаміці так: ми порівнюємо кількість вакансій три, чотири, п’ять років тому і, кажучи, наприклад, що юристам буде складно конкурувати за вакантне місце, ми спираємося на ретроспективний аналіз в тому числі і на прогнози на ринку праці на найближчий майбутнє «, — пояснює вона.

Відчутних змін на українському ринку праці аналітики не бачать. А держзамовлення на бюджетні місця не базується на потребах ринку

За словами експерта аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного, світова практика не передбачає прогнозування кількості фахівців, яких потребує економіка.

«Ніхто в світі не думає, скільки конкретно випускників 120 спеціальностей двох рівнів навчання — бакалаврату та магістратури — треба буде по чотири і шість років. Тому що це просто неможливо. Прогноз в світі йде більше дуже широкими індустріями. Їх може бути приблизно кілька, до двадцяти. І в тих же індустріях закладають фахівців теж не за фахом, а за рівнем кваліфікації «, — пояснює він.

У той же час експерт припускає, що ринок праці на 70-80% складається з вакансій, які не передбачають вищої освіти.

Основним державним органом, який займається питаннями працевлаштування, є Державна служба зайнятості. В її основі даних за перші сім місяців 2019 з’явилося 743000 вакансій. Більшість з них — робітники.

«Найбільшим попитом роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників, а саме: водіїв, швачок (шевців — ред.), Електромонтер, слюсарів, операторів заправних станцій, електрогазозварників, трактористів, монтерів колій, токарів, робітників з комплексного обслуговування будівель, художників, мулярів та столярів «, — йдеться у відповіді ДСЗ на запит Радіо Свобода.

Також, за даними установи, затребувані працівники сфери обслуговування і «висококласні фахівці з досвідом роботи» на кшталт лікарів, бухгалтерів, педагогів, державних службовців, медиків.

У ДСЗ зазначають, що професійно-технічні заклади зацікавили надходять 2019 набагато менше, ніж вузів, хоча і не привели цифр. При цьому тільки 2% випускників вищих навчальних закладів та 1% випускників Профтех зверталися за допомогою до служби в працевлаштуванні протягом 2018 року.

В цілому, за статистикою, в червні 2019 (останні дані Держкомстату), найвищі зарплати в Україні отримували працівники сфери авіаційного транспорту. На другому і третьому місцях — фінансисти та працівники інформаційно-телекомунікаційної галузі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий