НАБУ відмовилося розслідувати можливі правопорушення Єрмака

Справа Єрмака: НАБУ відмовилося відкрити кримінальне провадження за фактом низки можливих правопорушень з боку очільника Офісу Президента.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відмовився відкрити кримінальне провадження за фактом ряду можливих правопорушень глави Офісу Президента Андрія Єрмака.

Як повідомляють «Українські новини» з посиланням на матеріали суду, заявник, який направив скаргу до судових інстанцій, звинуватив слідчих НАБУ в бездіяльності, а також вказав на корупційні ознаки в діяльності КП «Київреклама», що є управлінням з питань реклами КМДА, департаменту містобудування та архітектури КМДА. Згідно з текстом скарги, мова йде про незаконне розміщення рекламних засобів з метою одержання неправомірної вигоди посадовими особами, зокрема заступниками міського голови та мером Києва Віталієм Кличком.

Однак у відповідь заявник одержав лист про те, що всі його звернення були перенаправлені в КМДА.

Громадянин впевнений в тому, що це свідчить про спроби приховування корупційних схем. Також заявник впевнений, що подібна відповідь означає намір Андрієм Єрмаком і іншими особами і в подальшому брати участь в подібних протиправних діях.

У діях голови Офісу президента Андрія Єрмака заявник побачив склад злочинів відповідно відразу декільком статтям Кримінального Кодексу України. Серед них зловживання владою або службовим становищем, отримання неправомірної вигоди, державна зрада, сприяння учасникам ОЗУ і інші. Свій матеріальний збиток заявник оцінив у мільйон гривень, а моральну шкоду – в 200 тисяч гривень.

Крім того, заявнику було відмовлено в особистому прийомі керівника Офісу Президента.

Така відмова, на думку заявника, свідчить про злочин проти українського народу, оскільки він має наукові розробки і 25 років лікарського стажу і хотів поділитися секретами лікування з метою попередження розповсюдження коронавіруса.

Заявник вказав, що в діях Єрмака вбачаються злочину за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди), ч. 2 ст. 369 (дача неправомірної вигоди), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам ОЗУ), ч. 1 ст. 396 (приховування злочину), ч. 1 ст. 111 (держзрада) та інші.

Як відомо, 29 березня народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос звинуватив главу Офісу президента Андрія Єрмака у торгівлі державними посадами через свого брата Дениса. Лерос оприлюднив відеозаписи, де брат Єрмака обговорює призначення у Київській митниці, Мінінфраструктури, «Укрзалізниці», а також суми.

Керівник Офісу президента Єрмак у відповідь заявив, що готує заяву до СБУ та ДБР щодо публікації Лероса. ДБР відкрило справу через відеозаписи за чотирма статтями.

У свою чергу Денис Єрмак підтвердив, що він дійсно присутній на відеозаписах, опублікованих нардепом Гео Леросом. На них зафіксовано зустрічі з «людьми, які пропонують різноманітні проекти та ідеї».

Відео, де брат глави Офісу президента Андрія Єрмака Денис обговорює питання призначення на різні державні посади, записувала людина з його оточення.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) за заявою Лероса відкрила справу за фактом можливого зловживання впливом при призначенні на посади в органи державної влади.

При цьому частина депутатів парламентської фракції «Слуга народу» вимагали зустрічі з президентом Володимиром Зеленським через скандал з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком і записи про торгівлю посадами.

В Офісі Президента заявили, що чекатимуть офіційних результатів розслідування щодо плівок Єрмака. А президент Зеленський та глава його Офісу згодом зустрілись із нардепами з приводу відео. Глава держави запевнив депутатів у нульовій толерантності до корупції.