Нацбанк відмовився включати «друкарський верстат»

Додаткова емісія гривні призведе до її знецінення, що найсильніше вдарить по малозабезпеченим громадянам, заявили в Нацбанку

У Нацбанку виступили проти ідеї додаткового друкування гривні для фінансування дефіциту держбюджету. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Він зазначив, що додаткова емісія гривні призведе до її знецінення, що найсильніше вдарить по малозабезпеченим громадянам. За його словами, сподіватися варто в першу чергу на іноземних кредиторів.

«Національний банк проти того, щоб знову випускати з пляшки джина інфляції і девальвації. Адже через емісію гривня стрімко знеціниться, а ціни стрімко зростуть. Це шлях в нікуди», — підкреслив Сологуб на сторінці регулятора в Facebook.

І додав, що держава не може включати «друкарський верстат», але може покрити зрослі витрати за рахунок запозичень, зокрема у МВФ.

«У збільшенні дефіциту з 2% в минулому році до 8% у цьому ми не бачимо нічого поганого. У цьому контексті важливим є питання, як буде фінансуватися цей дефіцит … Тут у України позитивна частина історії — ми маємо доступ до іноземного фінансування, ми вже на фінальному етапі переговорів з МВФ … Це забезпечить приплив валюти в Україну, який буде використаний для фінансування дефіциту бюджету і поповнення резервів НБУ «, — заявив він.

Сологуб також нагадав, що НБУ вже знизив облікову ставку до 10%, і зазначив, що регулятор при необхідності готовий підтримати банки ліквідністю, засобами.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада з другої спроби внесла зміни до держбюджету-2020. Перше голосування відбулося 30 березня, але законопроект не набрав необхідної кількості голосів, і його відправили на доопрацювання. Сьогодні документ був затверджений з новими поправками. Зокрема, граничний дефіцит бюджету передбачений в розмірі 298,4 млрд грн, а раніше був затверджений на рівні 96,3 млрд грн.