Найбагатша людина планує збудувати першу міні-АЕС у країні

Поки в Україні влада тільки займається політичними балачками про енергозалежність, в Європі до цієї теми підходять кардинально. Прикладом для України, як позбутися енергозалежності – є Польща.

Там, найбагатші люди знають, куди вкласти гроші щоб отримувати щомісячний дохід і при цьому зробити свою країну справді незалежною. Так, хімічна група компаній Synthos, яка належить найбагатшій людині Польщі Михайлу Соловову, уклала угоду про будівництво малого ядерного реактора, який може стати першою міні атомною електростанцією в Польщі.

Відповідну угоду про розвиток проекту компанія підписала з GE Hitachi Nuclear Energy, передає «Громадське» з посиланням на Reuters.

«Використання невеликих модульних реакторів для отримання чистої енергії покращить наші шанси відійти від вугілля та матиме позитивний вплив на нашу промисловість та країну», — повідомив Соловов.

Зазначається, що проєкт будівництва міні АЕС у Польщі може тривати близько 10 років. Потужність цього реактора складе близько 300 мегаватів. На реалізацію проекту потрібно трохи менше 1 мільярда доларів інвестицій.

Наразі більшість електроенергії у Польщі виробляють теплоелектростанції, що робить країну залежною від постачання вугілля, а також чинить негативний ефект на довкілля. Як відомо, атомних електростанцій у Польщі немає.

До слова, весь світ вже давно запроваджує відновлювані джерела енергії, що не лише не шкодять довкіллю, а й позитивно впливають на економічний розвиток територіальних громад. Чого, на жаль, не скажеш про нас. Адже, раніше директор економічних програм Українського інституту майбутнього, співінвестор БІЗНЕС100 Анатолій Амелін оприлюднив шокуючі дані про енергозалежність нашої країни. На своїй сторінці у Facebook експерт публикував графік, який демонструє рівень енергетичної залежності України.

На графіку предсталені дані про залежність України від імпорту бензина і дизпального, природного газу, вугілля, скрапленого газу та ядерного палива. 

«Жоден уряд не звернув на нього увагу, більш того, не один уряд приходив і сідав на схеми, замість того, щоб: розробити стратегію енергетичної незалежності; спростити процедури; залучити інвесторів; зробити країну незалежною, створивши робочі місця, піднявши економіку і зміцнивши гривню. Останнє, що чув від іноземного інвестора, за отримання ліцензії потрібно занести кешем $1 млн. В результаті ні інвестора, ні 1 млн, ні енергетичної незалежності», — написав Амелін.

До слова, раніше польський уряд планував розпочати будівництво повноцінної АЕС у країні, однак не зміг визначитися зі способом фінансування цього проекту. Країна планує збудувати свою першу АЕС у наступні 20 років.

Читайте нас в  Facebook   і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий